הובלות חברות הייטק כל האינפורמציה במקום אחד

עצות מאת האחים יששכר

הובלות חברות הייטק כל האינפורמציה במקום אחד


נושא מעבר המשרדים בחברות טכנולוגיה עילית כרוך בעלויות וסיכונים אפשריים. במקרה של חברת הייטק עתירת ידע, בה הון החברה מרוכז במערכות ממוחשבות יקרות ורגישות – הנושא רגיש שבעתיים. כחברה המתמחה בהובלת חברות הייטק ומפעלים עתירי ידע, אנו שמחים להעניק לכם כמה דגשים ועצות טובות לפני ההובלה על מנת לבצע את תהליך המעבר בצורה החלקה ביותר.


אל תחכו לרגע האחרון

פעמים רבות חברות הייטק "חיים בבועה" בשל ריכוז העבודה בסטנדרטיים בינלאומיים מול חברות הייטק מעבר לים שוכחים לעיתים שבארץ דברים לוקחים זמן, דברים מתעכבים ולחברות הנותנות שירות במדינת ישראל יש חוקים משלהם וקצב משלהם, ובניגוד לחברות הייטק לרשויות בארץ יש עודף בירוקרטיה, מסמכים הגשת בקשות שביתות עיצומים ועוד.

מהרגע בו אתם חושבים לעבור תתחילו להזיז עניינים, תנו לזמן לעבוד עבורכם, קבעו פגישה עם נציג חברת ההובלות (המתמחה בהובלת הייטק) קבלו מחירים, היכנסו לפרטים מה עליכם להזמין מראש, מה יכול לעכב אתכם במקום החדש, מעבר על חוזי שכירות, הזמנת בעלי מקצוע, תמחור והגדרת תפקידים בחברה על העובדים שיתמנו לצורך הפרויקט, וכדי לתת לעובד האחראי מספיק זמן ללמוד את הנושא מבלי לפגוע בקצב עבודתו השגרתית.

גיבוי ואבטחת מידע

גם אם פעולת הגיבוי השגרתית נעשית באופן אוטומטי על ידי תוכנה מתוחכמת וחדשנית, מומלץ לשכור יועץ מומחה לתחום הגיבוי או לבצע את פעולת הגיבוי היזומה באופן עצמאי. גבו את המידע על גבי מחשבי העובדים, על גבי השרתים ובכל מקום בו הינו מרוכז.

הידע הוא המשאב החשוב ביותר בחברות הייטק, לכן, במקביל לגיבוי יש לדאוג לאבטחת מידע, במיוחד לאור העובדה שחברות הייטק סובלים בשנים האחרונות מריגול תעשייתי זליגת בסיסי מידע וגניבת פטנטים הן מחברות מתחרות והן ע"י עובדים שונים באותה החברה, צעדים למידור ע"י נציג האוכף את אמצעי האבטחה הן על מערך המחשוב והן על בניין הייטק עצמו.

יש לזכור שבמשך ההובלה של חברת הייטק מסתובבים הרבה "פרצופים חדשים" דבר שבשגרה היה מעור ישירות חשדנות לפתע נראה כמקובל, מצב זה יכול להיות מנוצל ע"י גורמים שונים בענף הייטק ולהפוך את הפרצה לפריצה.

בתבונה תעשה חברת הייטק אם תשכור את שירותיה של חברת הובלות המקפידה על אמינות עובדיה דבר אשר יתרום להגנה על היקר מכל ויפחית דאגה מבעלי התפקידים.

הקפידו על אריזה נכונה

ראשית, הוציאו דיסקים מן הכוננים, נתקו את הכבלים השונים, מבלי לשכוח לסמן את סוגם ונקודת הכניסה. ניתן לבצע זאת על ידי מדבקות מספר או צבע., את הדיסקים והכבלים ארזו בנפרד.

לגבי ציוד ההייטק עצמו הדרך הטובה ביותר לארוז מחשבים וציוד אלקטרוני הינה באמצעות אריזות המחשב המקוריות. לרוב אריזות אלו מושלכות לפח המחזור ברגע בו נפתחו. מומלץ שלא לחסוך, ולהתקשר עם חברת הובלות המומחית בהובלת משרדי הייטק, ולרכוש ארגזי מעבר המיועדים להובלת ציוד ממוחשב. אריזות אלו מרופדות בשכבות פלסטיק ו"בועות", ובמידה ומלאכת האריזה וחתימת הארגז נעשית כהלכה, הרי שאין סיבה לגרימת נזק לציוד הרגיש.

לבסוף, את הארגז ובו הציוד חתמו בסרט הדבקה חזק אותו תקבלו מחברת ההובלה, והפקידו לרשום עליו במקום בולט את שם העובד את שם המחלקה\עמדה\קומה\אזור\תחום ומהות הציוד הארוז בו.

במקביל או לחלוטין ע"פ תנאי הסכם הפרויקט חברת ההובלות "האחים יששכר" תספק פתרונות אריזה ייעודיים לפי הצורך שיתעורר בשטח חברת הייטק עצמו ולפי בקשתכם לכל אחד מרכיבי החומרה והתוכנה הנוספים, ובהם שרתים בגדלים שונים, מערכות הדפסה ופקס ועוד. כל מוצר ייארז וייעטף בצורה פרטנית ומקצועית לשמירה אופטימאלית.

שנעו את הציוד בזהירות רבה

חברת הובלות הייטק טובה תדע להעביר את הציוד היקר ולהציבו במקומו החדש במינימום טלטולים ונזקים, תנו להם לעשות את ההובלה לכל שלביה, כל הוזזת ציוד גם מחדר לחדר וגם מעמדה לעמדה באותו המשרד ע"י עובדי המשרד מיותרת ולעיתים מזיקה.

זכרו אתם מתמחים בעבודה עם מחשבים אנו מתמחים בהובלתם, הסבלים שלנו מנוסים, מיומנים ומודרכים כיצד לעשות הובלת חברת הייטק ואיך להיזהר על הציוד היקר. הפעלת כל המערכת צריכה להיות ללא באגים ותקלות, המחשבים והשרתים צריכים להיות בסוף ההובלה מוכנים לאתחול לקראת יום העבודה החדש.

רכישת מסגרת ביטוח טובה

בוא נסתכל רגע על סוף התהליך ונחשוב על "הכי גרוע". בכל מקרה, חרף העובדה שחברות היי-טק מתנהלות בשכל ובנהלים "כמו באמריקה", עדיין נותני שירותי ההובלות בארץ מתנהלים "כמו בישראל". זו הסיבה שעל אריזה, טלטול והובלה של מחשבים אישיים, שרתים ומערכות ממוחשבות גדולות ורגישות במיוחד בחברות הייטק מתקדמות, להיעשות על ידי מובילים מומחים לנושא.

בכל מקרה אחר, מערכות אלו עומדות בסכנה גדולה. זכרו, סוף מעשה במחשבה תחילה, מבלי לגרוע בנ"ל גם בכדי להיערך למצבים בלתי צפויים על כל מקרה אם וכאשר יתרחש, מומלץ לפנות לחברת הביטוח ולהתעניין בדבר רכישת פוליסת ביטוח ייעודית לחברות הייטק למקרים מעין אלה. כמובן שלחברות הובלת הייטק עצמן יש פוליסות מורחבות ובכל מקרה כדאי להתייעץ איתן לפני ההובלה.

 

מדוע הובלת הייטק ללא אריזה מעולה היא החמצה

אומנות מלאכת האריזה

הובלת הייטק או כל חברה שעיסוקה מלווה במחשבים רבים וציוד טכנולוגי רגיש מצריכה התייחסות לטיפול בתכולה עוד הרבה לפני שמעמיסים אותו למשאית.

אריזה היא אומנות, זה נראה קל לעין בלתי מזוינת אך למעשה זה לא פשוט בכלל ובהייטק בפרט יש להתאים לכול דבר ודבר את חומר העטיפה הנכון ובצורה מיטבית כך שהחפץ ישרוד את ההובלה עם ההגנה המלאה.

המובילים מתחלקים לכאלה שיש להם זרועות שריריות וכאלה שיש להם ידי זהב. אלו ואלו חיוניים להובלת חברות הייטק ויודעים הייטב כל אחד את מקומו ותפקידו.

האורזים חייבים לעמוד בעת ובעונה אחת בכמה משימות ודרישות במהלך עבודתם: לעבוד בזהירות אך בזריזות, לעטוף בטוח ומוגן אך בחיסכון וביעילות ומעל הכל נדרש להגדיל ראש ולחשוב כיצד לעטוף לארוז ולסדר כל חפץ בצורה מיטבית.

מה נשתנה ההייטק מכל ההובלות

בהובלות הייטק ישנה אחריות כבדת משקל לאריזת חפצים רגישים ועדינים כגון מחשבים העלולים להינזק במהלך העברה חובבנית. הנזק הגדול לציוד הוא לא ההפסד הכספי של עלות המחשב אלא למה שיש בתוכו.

בחברות עתירות ידע ההשקעה בטכנולוגיה ובמחשבה עצמה היא ההון היקר ולא חומרי הגלם. בהייטק התוכנה חשובה שבעתיים מהחומרה, וההפסד נמדד בעיכוב זמן העובד, איבוד קניין רוחני, היעלמות חומר חשוב, מחיקת אינפורמציה, פגיעה בהליכי מחקר ופיתוח, הגנה על פטנטים ועוד ועוד.

אריזה משלימה את חורי האחריות

לכל ביטוח יש תנאים והגבלות ולכל כתב אחריות יש אותיות קטנות. גם בהצעת המחיר יש חורים, ויש יוצאים מהכלל, ויש מקרים נדירים שלא באו בחשבון במעמד ההסכם שבכוונה או לא בכוונה ויש מקרים שנופלים בין הכיסאות. לפעמים מדובר ברשלנות ולפעמים בחוסר תשומת לב, לפעמים בזדון ולפעמים בתום לב.

בהובלות משרדי הייטק, לפחות בנושאי השלמות של החפצים והגעה ליעדם, אריזה טובה ומקצועית משלימה את כל החורים האלו בכתב האחריות ואין צורך בכלל להגיע למצב שבהם מתגלים נזקים.

אריזה והובלה הכוללים ניקוי

הזמנתם הובלה בחברה אמינה ואחראית ואפילו קיבלתם הצעת מחיר הכוללת אריזה? יפה מאוד! ובכן, מדוע שלא תנצלו את ההזדמנות לנקות באופן יסודי את כל הריהוט המשרדי והחפצים לפני שאורזים אותם לקרטונים?

כיצד לבצע העברת הייטק לבניין שאינו מוכן

העברת משרדי הייטק דורשת סנכרון מלא בין העזיבה לבין ההתמקמות בבניין החדש - הכול צריך להיות מוכן ומתוכנן מראש ויש לקחת בחשבון אילוצים בלתי מתוכננים מכל סוג שהוא ולהכין לכל סיטואציה את ה- Plan B במגירה. להלן המצבים הנפוצים שאתם עלולים להיתקל בהם:

תשתיות שאינן מוכנות

הובלת הייטק לבניין שאינו מוכן בשל התעלמות מה-Obvious. צריך לחשוב גם על הפרטים הקטנים והברורים שעברתם עליהם 100 פעם. התנאי המקדים למסירת מפתח הוא שהכול עובד לפי הספר, קרי העסק שלכם יכול לקלוט את כל מערכת המחשוב והתוכנות השונות על הפלטפורמה של מערכת החשמל, הרשת והקווים. בניין הייטק בנוי בצורה מתאימה כמו כפפה ליד מבחינת הריהוט והדרישות לכל עמדה בכל קומה.

לכן אתם חייבים לערוך ניסוי כלים עוד לפני סגירת ההובלה לחברה שלכם ו"להקדים תרופה למכה" על ידי בדיקה מדגמית של מכשיר הניתוב על ידי התמיכה הטכנית שלכם מבעוד מועד, כדי לגלות את ההפתעות לפני המעבר.

 מעלית לא שמישה

מחוץ למשרדי ההייטק עצמם יש לוודא שהכול עובד ועם גישה מלאה כולל המעליות, הן הנוסעים והן השירות. מוכנות החניון התת קרקעי ומגבלותיו, מסדרונות פנויים להובלה ומערכת ההולכה רציפה אם על ידי גשרוני גישה ואם על ידי מינוף הציוד הכבד. 

עיכוב במסירת מפתח

זה לא באשמתכם שהקבלן מתעכב או שהמשכירים שלפניכם לא עומדים בזמנים. אך עשו לעצמכם טובה, שלחו נציג לגשש באיזה שלב ההתנהלות ובאיזה אופן תנאיי החוזה מתקיימים מעת לעת - אל תהיו שאננים. ובנוסף, דאגו לפיצוי הוגן מהקבלן שצריך לקחת אחריות על הנזקים שנגרמו לכם בעקבות האיחור\דחייה.

סכסוכים כספיים

עורך דין טוב מנסח חוזה נקי, ברור ומובן בלי מקום לדיון, אי הבנה או התחמקות. הקפידו לחשוב היטב על כל הבעיות שעלולות להיווצר בין ניגודי האינטרסים של הצד המשכיר\מוכר לבין חברת ההייטק השוכרת\קונה את בניין המשרדים והביאו זאת לידי ביטוי בצורה נבונה ואחראית בכתב.

קבלת אישורים מתאימים

בכל כניסה לבניין הייטק ישנו נוהל הרשאה ולכן יש לסדר מבעוד מועד את אישורי הכניסה הזמניים של כל עובדי ההובלות בעת הכניסה למרחב. יש לקבל מספרי זהות נכונים והמצאת אישורים לכל העובדים גם אלו שלא מתוכננים להשתתף בהעברת העסק שלכם, למקרה ואחד העובדים לא יוכל להגיע והוא יוחלף בעובד אחר ברגע האחרון.

שביתה של משרדים ורשויות

כן גם זה קורה. לכן וודאו שיש ברשותכם את כל הטפסים, האישורים, הקבלות וההרשאות מכל הרשויות והגורמים האפשריים בעסק, מוקדם ככל שתוכלו. לרבות החלת ביטוחים, תקני אש, הסדרת כתובות, תשלומים, רישומי תאגיד וכו'.

האם כדאי להזמין הובלה עם עבודת סבלים סביב השעון

האם כדאי לסחוט את הלימון עד הסוף לנצל את הזמן ואת העובדים, גם אצל הספקים וגם אצלנו?

בשנים האחרונות ישנה תופעה תעסוקתית של עובדים סביב השעון שיובאה מהמערב הקפיטליסטי ושרדה את טלטלות המהפכות הפוסט מודרניסטיות שהתרחשו במדינות סקנדינביה. העובד יקבל את כל התנאים המחוות והפריבילגיות על מנת להישאר עוד ועוד בעבודה ולוותר על שעות הפנאי הן בשל אילוצים ומצוקה כלכלית הן בשל חמדנות ושאיפה לעושר ואושר והן בשל מיצוי ההזדמנות להתקדמות בשרשרת הניהול והעסקים בארגון.

מו"פ בחברות הייטק– עבודה ללא הפסקה

בכל המדינות המתפתחות הצמאות לצמיחה בלתי פרופורציונאלית לתנאי הכלכלה המסורתית ובמיוחד בחברות ההייטק, משאב הזמן בעסקים הוא ערך יקר המציאות כשכל העסקים בתחרות על נתח עסיסי יותר גדול יותר מהר יותר רווחי עד להגשמת המטרה ומיד לאחר מכן להזדרז ולהציב עוד יעדים חדשים בקצה אופק ההצלחה וחוזר חלילה

כמה כבר אפשר למתוח את הקפיץ של החיים

ככלות הכל בנאדם הוא רק בנאדם ולא מכונה, גם אם העובד ישתדל ככל יכולתו לתת 110% לאורך זמן הוא יתעייף, ואם נמשיך לדרוש ממנו עוד ועוד, לא משנה מה תהיה משכורתו או כמה בונוסים והטבות נעניק לו ללא מנוחה והתרעננות בסופו של דבר הוא יתמוטט ויקרוס.

לכן אם אתם לא חושבים לסחוט את הלימון עד הטיפה האחרונה ולנצלו עד תום באופן חד פעמי ואחר כך לזרוק. אלא להשאיר את העובד המסור שנים רבות ללא הצורך בגיוס עובדים חדשים כל שני וחמישי עם ההשלכות הכלכליות והארגוניות ובאמת להאמין ביכולת העובד להעניק מתוך הבנה עמוקה עד כמה ההון האנושי הוא האווז שמטיל את ביצי הזהב של הארגון.


מימוש החלום הגדול ושיברו לרסיסים קטנים

הפיתויים לעבודה סביב השעון רבים ואטרקטיביים; חדר כושר, ארוחות מסודרות, ביטוחים ואחזקת רכב, שמרטף וקייטנות לילדים, מענקי הצלחה בעסקים בונוסים והטבות ובין לבין הופעות ימי כיף ובלי סוף מתנות וצ'ופרים בחברות ההייטק המובילות.

מכיוון שלקיחת המשכנתא בהסתמך על הכנסה גבוהה והסתגלות מהירה לאורח חיים ברמה גבוהה קשה מאוד לפרוש לאחר כמה שנים בודדות בשל שחיקה או מאיסה בחיי לחץ והתמדה אין סופית בשל אי יכולת מימון מספקת להוריד הילוך ולהישאר בתפקיד. העובד בעצם מפתח תלות בארגון ולעיתים חש תסכול מסוים להישאר "בכלוב של זהב" כדרך חיים.

שאלת מיליון הדולר- הון אנושי , צעיר או מנוסה?

בחברות עתירות ידע הממציאות את המחר ועוסקות כל הזמן במחקר ופיתוח נאלצים לעבוד עם המוחות היצירתיים ביותר ועם האמביציות הגבוהות ביותר. פרופיל עבודת לחץ עם אינטליגנציה גבוהה השכלה כושר רצון להצליח ולהוכיח רעיונות מקוריים התמצאות במילה האחרונה של חידושי הטכנולוגיה והיכולת לזהות את הסטארט אפ הבא הוא בעיקר עולמם של הצעירים, כמה שקשה לנו להודות ולהכיר בכך.

לכן המוסר האנושי והגישה החברתית והסולידריות בעסקים ובחברות ההייטק במיוחד יכולה לתת כאן את האיזון למצוא אלטרנטיבות ופתרונות מתחשבים ולשלב במערכת או יותר נכון להשאיר בארגון את העובדים הוותיקים והמנוסים, לא לוותר על עובדים נאמנים מוכשרים ומנוסים ולהמשיך לרתום אותם לשגשוג החברה.


הובלת משרדי חברות הייטק לאזורי הפיתוח בפתח תקווה

פתח תקווה היא השכונה החדשה של תל אביב

הובלות משרדים מתל אביב לפתח תקווה נעשות נפוצות יותר ויותר בקרב חברות ההייטק והטכנולוגיה. יש המשווים אותה לעמק הסיליקון של אזור המרכז בישראל בשל אזור תעשיה חדשני בשטח של 10 אלף דונם.

כאשר חברות שוקלות את המחיר של החכרת המקום או רכישת השטח ובניית הבניין ורואות שהפרש המחירים של הנדל"ן בתוספת עלויות המיסים והארנונה הופכות את האלטרנטיבות הקיימות למרכז תל אביב לאטרקטיבית מאוד.

בניגוד לתדמית המסורתית שרווחה בעבר, לפתח תקווה וסביבתה יש להציע כח אדם מיומן וזמין, בטווח גילאים צעיר ובעל השכלה מתאימה. בשילוב עם העובדה כי המרחק מתל אביב והשרון קטן יחסית, נותן מוטיבציה לחברות ההייטק לעבור, מה עוד שיש פיתוח עירוני מואץ וידידותי לעסקים ותשתית טובה לבנייני משרדים בכל התחומים.

למה דווקא הובלה בפתח תקווה?

עיריית פתח תקווה מעניקה הנחה מופלגת והתחשבות רבה בפתיחת חברה חדשה או הובלת חברה קיימת אל תוך העיר (הפחתה של עד מחצית מתעריף הארנונה). בקריטריונים עומדות בעיקר חברות עתירות ידע, מעבדות הזנק ומו"פ ובנייני משרדים של חברות שירות, תמיכה ומכירה המבצעות הובלה מתל אביב והשרון לתחומה המוניציפאלי.

הנהלת העיר רואה בהקמת אזורי הייטק הכנסה בטוחה ויציבה לקופת העירייה ומוקד תעסוקה המשפר את איכות חייהם של התושבים והעסקים הנהנים מכוח קניה חשוב.

כמו כן פתיחת משרות בחברות אלו מושכת אוכלוסייה איכותית, משכילה ומבוססת המשפרת את הצמיחה בכל המדדים הפיננסים, ולכן מקבלי ההחלטות עושים את מירב המאמצים לזרז את הובלות משרדי ההייטק לעיר.