מעבר דירה מושלם מתחיל בתכנון אריזת דירה

מעבר דירה מושלם עם האחים יששכר הובלות

קחו לאט את הזמן

מעבר דירה מושפע רבות מהליך האריזה ואיכות חומרי האריזה בהם נעשה שימוש. לכן, יש לתת לפעולת האריזה משקל רב בשמירה על שלמות הציוד ותפקודו לאחר הפריקה. אריזה היא תהליך שיכול לקחת זמן - קחו בחשבון שאתם מפנים מספיק זמן, אנרגיה ומשאבים לטפל בנושא. כמו כן, יש לקחת בחשבון שבזמן ארגון וסידור הבית תמצאו הרבה חפצים נוסטלגיים והרבה פריטים שיגרמו לכם להתלבט לאן להעביר, האם לשמור או לזרוק ואיך למיין אותם. אריזת הבית תמיד תימשך הרבה יותר זמן משתכננתם.

 

לתת זה לקבל

מעבר דירה זו ההזדמנות הטובה ביותר לתת. אתם עוברים למקום חדש, מן הסתם תקנו דברים חדשים, העיצוב ישתנה, הרבה דברים ישנים שלכם כבר לא יתאימו או יהיו מיותרים - חלקם פריטים שקניתם במיטב כספכם וחבל לכם לזרוק וחלקם פריטים המלווים אתכם המון זמן כמו מתנות או מזכרות בפועל. הם לא נמצאים בשימוש אך יש להם ערך סנטימנטלי וקשה להיפרד מהם.

זה הרגע להעניק ולשמח אחרים וזוהי גם ההזדמנות לחסוך במקום והאמת, סוף כל סוף גם תירוץ רגשי מוצלח להיפטר מהדברים ולחסוך בסופו של דבר במחיר ההובלה ובמחיר האריזה. כך למעשה, יוצא שאתם מקבלים הרבה יותר משאתם נותנים. כמו כן, כאשר כבר החלטתם מה הכיוון ומה כמות חומרי האריזה שתצטרכו, מעבר למחירים של מוצרי האריזה השונים ולפני שאתם קונים חומרי אריזה, הבאנו כאן שני טיפים לביצוע אריזה למעבר דירה בצורה הטובה ביותר:

 

טיפים לאריזה נכונה בבחירת וסידור הקרטונים

הגודל כן קובע

חומרי אריזה חייבים להיות בגודל הנכון. בחירת גודל וחוזק הקרטון חשובה ביותר לשלמות הפריטים. ראשית עליכם להבין, גם הסבלים הזהירים ביותר וגם העובדים הזהירים ביותר בתחום הובלת בתים הם בני אדם. גם להם קשה וכבד וחם ומלחיץ לעבוד בעבודות מפרכות כדוגמת העברת דירה, פריקה והעמסה.

ככל שהקרטון כבד וגדול יותר, כך העובד יתקשה להרימו וימהר להניחו. מהירות הנחת קרטון כבד על הרצפה או על גבי קרטון אחר היא ההפך מעדינות ועלולה להסב נזקים. לכן קודם כל תעשו הכל בשביל להשתמש בקרטונים קטנים. כשמדובר בחפצים כבדים כמו ניירת. שנית, ככל שהקרטון קטן יותר כך הוא חזק יותר ועמיד בפני כיווצים וקריסה ומגן על חפצים שבירים בצורה טובה יותר. לכן, לאריזת חפצים כבדי משקל יש להשתמש בקרטונים עבים עם דופן כפולה כגון קרטוני ארכיב.

אריזה קפדנית

אריזות הן מושלמות אם הם מסודרות. לכן, גם ארגון וסידור החפצים בתוך הקרטון משמעותיים עד מאוד לשמירה על הדברים בזמן מעבר דירה. כאשר יש לתת לקרטון חוזק מבפנים כהתנגדות לכוחות הפועלים על דפנות הקרטון מבחוץ. על כן יש למלא היטב את האריזות הקופסאות והקרטונים עד אפס מקום, ללא חללים פנויים או מרווחים (ואפילו לדחוס אותם כשמדובר במצעים ובגדים). במידה ונשאר מקום מומלץ למצוא דבר מה נוסף לשים בפנים. בנוסף, העטיפה הפנימית של כל הדברים השבירים באריזה קפדנית גם היא, מביאה לידי ביטוי את ההגנה המקסימאלית ההכרחית למניעת סדקים ושברים בהובלת בית.