מדוע צריך מנוף בקומה נמוכה

שימוש במנוף בהעברת דירה, גם מקומה נמוכה

פונקציות המנוף

מנוף הובלה משמש את המובילים השונים לעיתים קרובות בעבודה השוטפת של הסבלות בבנייני מגורים ומשרדים. בדרך כלל זה יהיה מנוף הידראולי שמורכב על גבי משאית נפרדת (בנוסף למשאית ההובלה). הסבלים מניחים על משטח דינאמי שעולה ויורד לפי צורך המובילים.


כמעט ואין מובילים שלרשותם מנוף משלהם. רוב חברות ההובלה מזמינים את שירותי המנופאים לפי הצורך ומשלמות על השירות על בסיס שעות, כאשר כל שעת השכרת משאית מנוף עולה בסביבות 300 שקלים. לפעמים השאלה כמה עולה ההעברה טומנת בחובה את השאלה האם המוביל ישתמש במנוף הרמה.

אילו סוגי מנוף נפוצים בהובלות?

ישנם 3 סוגי מנופים עיקריים בענף ההובלות: הסטנדרטי, הקטן ולגבהים:

המנוף הנפוץ ביותר להעברת דירות הוא ההידראולי, היכול להגיע לגובה של עד 6 או 8 קומות ובעל יכולת הרמת משקל של עד 300 ק"ג. כושר העמסה זה מאפשר העלאת והורדת מקררים ורהיטים גדולים ואף פסנתרים ומקל מאוד על מלאכת הסבלים אשר מתקשים להוביל חפצים אלו בגרם המדרגות במהלך העברת הדירות.

המנוף החילופי הינו קטן יותר ועובד על בסיס חשמלי בעל זווית צידוד רחבה עם סל ייעודי המותאם גם להרמת בני אדם בצורה בטיחותית. החשמלי עונה על דרישה של מקומות צרים ללא גישה מלאה של כלים הנדסיים גדולים, מה שקורה הרבה פעמים בסמטאות הצרות של תל אביב. מנוף קטן להשכרה משמש בעיקר להעברת דירה.

ישנו סוג מנוף נוסף להובלות דירות ועסקים בבניין רב קומות, כאשר המובילים מבצעים העלאה והורדת תכולה על ידי מנופי גובה רב מהקומות העליונות של 18 מפלסים ויותר. כלי זה מקובל הן לצורך העברת משרדים בבניינים גבוהים כמו במרכז תל אביב והן להעברת דירה ממגדלי יוקרה.

השימוש במנוף גם מקומה נמוכה

• לרוב השכרת מנוף אם המעלית בבניין אינה פועלת או קטנה.

• כאשר המדרגות קשות לתמרון ומעבר המובילים עם החפצים.

• בדרך כלל שיש רהיטים גדולים שאינם יוצאים מפתח הדלת.

• אם יש מכונה שהטייתה במדרגות בזווית חדה תפגע בתפקודה.

למה בכל זאת כדאי להזמין מנוף אם לא חייבים?

• חסכון עצום בזמן של חברות ההובלה ולעיתים במחיר.

• המנוף מאפשר שמירה עילאית על הציוד מפני חבלות.

• אם אפשר, למה לא להקל קצת על המובילים?