הכנת חומרי אריזה למעבר הדירה

חומרי אריזה של האחים יששכר

ישנם ארבעה חומרי אריזה עיקריים למעבר דירה - ניילון נצמד (סטראץ'), קרטונים (וקופסאות), נייר דבק (מסקנטייפ) וניילון בועות (פצפץ). כמובן שישנם עוד סוגים נוספים של מוצרי אריזה אך ברוב המקרים של העברת דירה סטנדרטית לא תצטרכו אותם. אם יש לכם דברים נדירים ומיוחדים או במקרה של אריזת עסקים וחברות הייטק, ניתן קבל מחירים בדף מכירת חומרי אריזה או להתייעץ איתנו בטלפון ונשמח להסביר.

 

היכן להשיג חומרי אריזה למעבר דירה?

מסקנטייפ, פצפץ ןסטראץ' הם מוצרי אריזה שניתן לקנות אצל חברות ההובלה או לקבל במסגרת עלות ההובלה. אפשר כמובן לקנות חומרי אריזה אלו בחנויות אספקת ציוד משרדי כגון קרביץ ואופיס דיפו. לגבי קרטונים שגם שם אפשר להשיג, אנו מציעים לפנות לאחד המרכולים בשכונה, הרבה פעמים הם רוצים להיפטר מהארגזים באותה המידה שתרצו לקחת, רק שימו לב שאריזת דירה חייבת להיות בקרטונים נקיים אז לפני שמשתמשים במוצרי אריזה משומשים תבדקו שהם נקיים ולא היה בהם מוצרי מזון כלומר לחם או פירות, קרטונים שהיו בהם חומרי ניקיון או מוצרי טואלט הם לגיטימיים ונקיים דיים.

האם כדאי לקנות חומרי אריזה?

חומרי אריזה חדשים כגון קרטונים הם בדרך כלל חזקים וטובים יותר מקרטונים משומשים או מתפוררים או מסקנטייפ ישן שהדבק שלו כבר נחלש עם הזמן, לכן מבחינת יעילות תמיד עדיף חדש ממשומש.

מחיר חומרי אריזה למעבר דירה לא זול, לכן תמיד העדיפות היא לחסוך בתקופה של מעבר דירה שיש כל כך הרבה הוצאות מסביב. ראשית ניתן לשלב ולקחת את המשומשים והחדשים בהתאם לצורך, גם לחסוך בעלויות חומרי אריזה וגם לא להיתקל בארגז שנקרע באמצע ההובלה.

באריזת דירה, הדבר הכי טוב לעשות (אם אפשרות זו קיימת), הוא לסגור עם חברת ההובלה שבמסגרת העסקה תספק לכם את כל חומרי האריזה הדרושים. בדרך כלל הם משתמשים במוצרי אריזה טובים ושמישים וגם העלות שלהם יכולה להיספג ביתר קלות במחיר כי הם קונים את כל חומרי האריזה בצורה סיטונאית והרבה יותר זולה ממה שאתם תשלמו.

כמה קרטונים עלי להכין?

חישוב גס בענף ההובלות מדבר על אומדן של כ-25 קרטונים לנפש לכל מעבר דירה סטנדרטית. ברור שהדבר שונה מאדם לאדם - ישנם כאלה שיש להם ספריות מלאות בספרים או דירה עם חצר גדולה, מחסן וריהוט גן, או סטודנט רווק שיש לו בסך הכול כמה ספרי לימוד וגיטרה... לכן כשמדובר על כמות חומרי אריזה נדרשת, זה מאוד אינדיבידואלי.

העצה היא להתחיל לעמול על אריזת דירה מבעוד מועד היא לא בכדי, גם בשל ניסיון הערכת הכמות הנדרשת וגם בגלל שעם הליך האריזה פתאום מגלים שיש בבית הרבה יותר דברים משחשבנו.

לאריזת דירה לא חייבים לקנות או להביא את כל הקרטונים בבת אחת, התקדמו בכל פעם ותראו כמה קרטונים אתם צריכים. בדרך כלל אי אפשר להחזיר חומרי אריזה שנרכשו ולכן חבל שיהיה מיותר לאחר מעבר הדירה, אולם נציין כי לקראת סוף אריזת הדירה וודאו שיש לכם כמה קרטונים בצד, תמיד נזכרים בדברים אחרונים נוספים של הדקה ה-90.