הדרך הנכונה - שיטות עבודה באריזת דירה

שיטות עבודה נכונות לאריזת דירה מאת האחים יששכר

להלן כמה שיטות עבודה בסיסיות במלאכת האריזה. הליך אריזת דירה טובה קריטית למעבר דירה בטוח, חלק וללא נזקים. הקפידו להשתמש בעצות שלפניכם, אל תחפפו או תקצרו תהליכים. המידע על אריזת הדירה שלפניכם נועד לשרת אתכם במהלך מעבר הדירה שלכם.


אריזת דירה מתועדת

כדאי מאוד לא להתעצל ולרשום על כל קרטון מה הוא מכיל. זה יעזור לכם גם כשתגיעו לשלב הפריקה והסידור של הארגזים אבל בעיקר להכווין את הסבלים איזה קרטון לשים בכל חדר.

אריזת דירה עם רישום קפדני גם על הארגזים וגם ברשימה נפרדת בה מפורט התכולה של כל הקרטונים. כך תוכלו לספור ולעקוב אחרי הקרטונים שמגיעים לדירה החדשה, אם חסר קרטון שהלך לאיבוד ומה היה בו.

לדוגמא: חדר ילדים - צעצועים, עודד - בגדים, מטבח – כלים לפסח – שביר וכן הלאה. העניין קריטי ביותר כאשר מבצעים מעבר דירה עם תקופת אחסנה או אריזה והובלה עם 2 נקודות איסוף\הורדה.


איכות חומרי האריזה

לחומרי האריזה ישנה חשיבות יותר ממה שמייחסים להם, קרטון שנקרע או נפתח באמצע ההובלה אינו מראה מלבב. כדאי להשקיע קצת ולרכוש\להשיג קרטונים חזקים ועמידים, מסקנטייפ בעל כושר הדבקה חזק וחומרי עיטוף עבים כמו ניילון או נייר חום.

אריזה בקרטונים קטנים

ארגז קטן מומלץ ביותר ואריזת דירה בקרטונים קטנים הוא אולי הטיפ הכי חשוב באריזת דירה למעבר דירה, מדוע? ובכן מבחינת חוזק, ככל שהקרטון חזק יותר באופן יחסי לדברים שנמצאים בו הוא פחות "נמעך" כי הדפנות שלו קצרות ולא אלסטיות ולכן מבחינה פיסיקלית הוא עמיד יותר.

בנוסף, אריזה בקרטון קטן מבטיחה לכם שיהיה ניתן להרים אותו ביתר קלות. תחשבו על קרטון גדול וכבד, זה מקשה על הסבלים בזמן ההובלה וגם עליכם בזמן סידור הדברים.

ואחרון חביב, אריזת דירה בקרטונים קטנים מאפשרת לכם מיון מרבי כאשר לכל דבר יש קרטון משלו ולא צריך לערבב קטגוריות או חפצים שונים בגלל שנשאר מקום, דבר זה יקל עליכם מאוד כאשר תגיעו לשלב הפריקה והסידור מחדש.

סגירת קרטונים במסקנטייפ

לפני שמתחילים את אריזת הדירה עצמה הרכיבו כל קרטון, הפכו אותו עם הפנים למטה וחזקו במסקנטייפ את החיבור של הכנפיים. עשו זאת לפחות פעמיים לרוחב ופעם אחת לאורך על התפר עצמו התחלת ההדבקה צריכה להיות מדופן הקרטון ולא מהתחתית ויש למתוח בחוזקה על מנת לייצר התנגדות.

אם זה רפוי, האריזה לא תהיה אפקטיבית. בסיום אריזת כל קרטון יש להעביר פס אחד לאורך פתח הקרטון לחיזוק ולמניעת כניסת אבק.