בחזרה להתחלה - צעדים ראשונים לקראת מעבר דירה

צעדים ראשונים בהעברת דירה

קחו יום חופש מהעבודה

הודיעו בעבודה שאתם עוברים דירה ובקשו ימי חופש בהתאם. לפעמים כשמודיעים מאוחר לבוס יש קושי אובייקטיבי לתת חופשה, באם קורה משהו חריג או בקשה דומה של עובד מקביל בעבודה.


מעבר בית ספר לילדים

מעבר בית ספר לילדים הוא חלק אינטגרלי ממעבר דירה ואולי החלק הקשה ביותר לילדים שלכם. לפני המעבר הכינו אותם נפשית, היו להם לאוזן קשבת, תהיו עם יד על הדופק וראו כיצד תוכלו לעזור להם עם שמירת קשר לאחר מעבר הדירה עם חברים מבית הספר הישן. 

יצירת קשר עם התלמידים החדשים בבית הספר החדש, עזרה בהתאקלמות, הודיעו להם זמן רב ככל הניתן על מעבר הדירה. ארגנו מסיבת פרידה, אם הדירה החדשה לא רחוקה כל כך העדיפו לארגן זאת בדירה החדשה לאחר המעבר.

הקדימו לברר על בית הספר החדש. רישום נכון בירור מגמות וחוגים וסיור מקדים עם הילדים. לפני מעבר הדירה ובית הספר מומלץ בקשו פגישה אישית עם מחנכת הכיתה בליווי הילד\ה, וכן להיעזר ביועצת.

הזדמנות לתת או למכור

לתת זה לקבל אומר הפתגם, מעבר דירה היא הזדמנות פז להיפטר מרהיטים ישנים וכל מיני דברים שאגרתם בלי שיהיה לכם האומץ להודות כי זה שוכב בדירה כאבן שאין לה הופכין.

אז לפני מעבר דירה תתרמו ותעניקו לזולת את כל מה שמיותר, מבגדים ועד כלי מטבח ממתנות ועד כורסת טלוויזיה , אם יש דברים יקרי ערך פרסמו אותם מבעוד מועד הרבה לפני מועד מעבר הדירה... באתר מכירת ציוד יד שנייה. אל תתעקשו על המחיר ששילמתם הורידו קצת במחיר צלמו תמונה יפה העלו לאתר והתפשרו על המחיר כאשר יתמקחו אתכם, זה לא הזמן ולא כדאי לכם להיתקע עם הדברים האלו עד למעבר דירה הבאה.

אריזת חפצים הכרחיים

כשעוברים דירה יש דברים שמרוב הבלגן והחיפזון שוכחים איפה הנחנו אותם דווקא כשצריך להשתמש בהם - ארנק, משקפיים, תרופות, מטען לנייד ואפילו מפתחות של הבית. לכן לפני שאורזים למעבר דירה מכינים רשימה דברים מסודרת וקרטון אחד או שניים בצד שממלאים אותו בסוף בדברים היומיומיים והשימושיים ליום מעבר דירה עצמו.

מוצרי חשמל

מעבר דירה מצריך התייחסות מיוחדת גם למוצרי החשמל. נתקו את המקרר יום לפני המעבר כדי שלא ייזל וירטיב את שאר הדברים במשאית ואם אפשר ייבשו אותו לפני שעוטפים אותו כדי שלא יהיה ריח לא נעים, כנ"ל לגבי המדיח ומכונת הכביסה (מכונות רטובות\לחות מפרישות ריח לא נעים ומטפטפות לאורך כל ההובלה במיוחד שעוברים דירה מרימים למשאית או מטים אותם לצדדים).

נצלו את הזמן כמה ימים לפני מעבר דירה לעשות את כל הניקיונות, הכביסות, הבישולים והדחת הכלים לפני מעבר הדירה כמה שניתן. אם צריך לשים סל כביסה בנפרד כדי שלא יהיו בגדים רטובים או שלא תצטרכו להוריד כביסה מהחבל ביום ההובלה במיוחד אם מעבירים דירה (או משרד) בחורף וזה יכול להיות יום גשום, אכלו בכלים חד פעמיים וחסכו טרחה עד כמה שאפשר ביום מעבר הדירה עצמו.

ניקוי לפני אריזה

מעבר דירה אם נהיה כנים הוא די מעייף... כמה מתיש לנקות אבק מחפצים כשאתם כבר לאים מתהליך מעבר הדירה. כה כיף להוציא מהקרטונים דברים יפים ונקיים. כשאתם בשלב האריזה לפני מעבר הדירה, לפני כל הכנסת חפץ או כלי לקרטון העבירו מגבון לח או נייר טישו להברקה וניקיון מקסימלי עכשיו כשיש לכם מרץ וכוח במותניים.