סידורים אחרונים לפני העברת דירה

סידורים לפני העברת דירה

רשימת משימות

רשימה היא הדרך הישנה והמוכחת, העברת דירה לפי רשימה מסודרת תמנע שכחה או לחזור על דברים שעשינו ותוריד מעמסה קוגניטיבית בתקופת מעברכה לחוצה ומאתגרת.


מעבר על חוזה דירה

עזיבת דירה ישנה

במקרים של מכירת דירה והעברת בעלות, הכניסו סעיף בחוזה שאתם יכולים לאחר במועד מסירת מפתח בשבוע ימים, בהעברת דירה יש הרבה פעמים עיכוב בלתי צפוי כגון קבלת מפתח לדירה החדשה אליה אתם עוברים. במקרים בהם אתם גרים בדירה שכורה, בדקו אם יש אי אלו סעיפים שמחייבים אתכם בזמן העזיבה כגון צביעה מחדש של הדירה (מה שמצריך פינוי והעברת הדירה מוקדם יותר כדי להספיק לסדר את הדירה בין הפינוי למסירה) האם יש זמן התראה מינימאלי לפני שעוזבים, סגרו את כל התנאים להעברת דירה מוקדם ככל שתוכלו.

כניסה לדירה החדשה

אם זה כניסה לדירה חדשה מקבלן היו תמיד עם יד על הדופק אם הדירה תהיה מוכנה וראויה למגורים בזמן, כולל כל התשתיות והטפסים, לצערנו בדירות מקבלן ברוב המקרים ישנם עיכובים במעבר הדירה, ולכן כל התכנון שלכם יכול להשתבש, הכניסו סעיף בחוזה שבמקרה ויש עיכוב במסירה והעברת דירה הקבלן יישא בעלויות אחסון חלופי במחסנים לאחסון דירה בתקופת מעבר דירה ועלויות ההובלה למחסן. דבר קטן נוסף, כאשר אתם עוברים לדירה שכורה בקשו להכניס בחוזה שביום מן הימים שתעזבו, צביעת הדירה וסידורה לאחר הפינוי לא ייכלל בזמן השכירות.


ספקי שירות ותקשורת

העברת דירה מצריכה בעצם העברת כל השירותים והספקים מהדירה הישנה אל הדירה החדשה כמובן שחוץ מהתקופה המאתגרת והגדושה לעייפה בסידורים וטלפונים גם ההתנתקות וההתחברות לכל דבר בנפרד מעמיס עליכם מטלות נוספות קחו בחשבון שהליך העברת הדירה הינו מתיש ומעייף אבל גם הזדמנות לרענן ולחסוך בספקים בשירותים ובמחירים, כמו כן תמיד יש אפשרות להיעזר בחברה הנותנת תמיכה להעברת דירה שעושה את כל הטלפונים ושינוי הכתובת במרוכז במקומכם תמורת תשלום על שירות זה. להלן רשימה של חברות ורשויות שתצטרכו להיות איתם בקשר כשבועיים לפני העברת הדירה:

 

חברות תקשורת - טלפון קווי [במיוחד במשרדים או דירה עם עסק צדדי], ספקי אינטרנט, תשתית אינטרנט, טלויזיה בכבלים\לווין, מנויים לעיתון למגזינים וכתבי עת (אנו ממליצים להקפיא מנויים עד לאחר העברת הדירה).

רשויות - דואר ישראל + שירות עקוב אחרי, ארנונה, לשנות כתובת הדירהבמשרד הפנים, בנקים (ובתי משפט למי שנמצא בתהליכים) היום עדכון העברתכתובת יותר פשוט ונוח דרך אתרי האינטרנט הממשלתיים.

ספקי שירות - טרם העברת הדירה חשוב מאוד לעדכן את החברות לקריאת מונה ולגמר חשבון, של תאגיד המים חברת הגז, חברת החשמל, לעדכן כתובות אספקה של המים מינרלים וסודה, ולהזמנת בעלי מקצוע להתקנת וחיבור מוצרי חשמל חדשים, ולהחלפת צילינדר בדירה. חשוב מאוד לא לקבוע עם הטכנאים ובעלי המקצוע באותו היום של העברת הדירה אלא יום יומיים לפני או אחרי המעבר בשל ריבוי המשימות באותו היום.

סגירת חשבונות

לפני העברת הדירה אל תשכחו להסדיר את כל החובות מבעוד מועד זה יכול להיות יתרה לתשלום שכירותהדירה, חובות לועדהבית, חשבון מכולת, חנות ירקות, חוב למספרה, זיכוי יחסי על תשלום גן ילדים ששולם מראשוכו'. לא כדאי להשאיר אחריכם אנשים כועסים או לפגוע בשמכם הטוב לאחר מעבר לדירה החדשה.