מעבר דירה המדריך השלם

עוברים לדירה חדשה עם האחים יששכר

המדריך השלם למעבר דירה בהצלחה


להלן רשימת כל הטיפים והעצות איך עוברים דירה שכתבנו עבורכם, לפני שאתם מתכננים מעבר דירה קראו מדריך זה שיעזור לכם לתכנן "סטפ בי סטפ" בסדר כרונולוגי.

צעדים ראשונים

קחו דף ועט – הכינו רשימה מסודרת על כל המשימות של העברת הדירה הדגשים וההערות שתמצאו לנכון לרשום כדי לא לשכוח ולהיות מתוקתקים ביום "העמוס ביותר בשנה".


חוזה מכירת\קניית דירה – תנו דעתכם על הפינוי האם מעבר הדירה יהיה בזמן או שיש התעכבויות? קחו מרווח ביטחון לעיכוב בלתי צפוי עברו על כל התנאים והאותיות הקטנות מבעוד מועד. דרשו מהקבלן להכניס סעיף אחסנת הדברים והפיצוי באיחור מסירה.


הזמינו הובלה מראש – כדאי להזמין הובלת דירה 3 שבועות עד חודש לפני המעבר. עברו על כמה הצעות מחיר, בקשו המלצות מוכחות וחוות דעת של לקוחות.


בקשו הגעת נציג – נציג שיגיע לדירה ייתן לכם היכרות פרונטאלית מעבר לטלפון ימנע אי אלו הבנות או שינויים במחיר בשל חוסר הבנה. בקשו פירוט על כל מה שתצטרכו להעברת הדירה מאספקת קרטונים ואריזה דרך מנוף ותוספות שונות.


העדיפו הובלה מוקדמת – בענף הובלות בדרך כלל יש הובלת בוקר והובלת צהריים. העברת דירה בבוקר תבטיח הגעת המובילים בזמן וסבלים רעננים וזהירים יותר.


תנו למוביל תזכורת – יומיים לפני שאתם עוברים דירה צלצלו לחברת ההובלה וודאו שהכל רשום ביומן כמתוכנן לכתובת המיועדת בשעה הרצויה.


בצעו התנתקות מספקים – העברת (או ניתוק) כל ספקי התקשורת גז חשמל מים ארנונה. שנו כתובות לחברות ושירותים כמו מנויי עיתון ומגזינים, קנקני מים, חברות אשראי ועוד. וכן בצעו שיוני כתובת בדואר ובמשרד הפנים דרך אתרי האינטרנט הממשלתיים.


התחילו לסגור חשבון – לפני שעוברים לדירה החדשה שלמו את כל יתרות החשבון לתשלום כמו במכולת, חוגים של הילדים בבית הספר, מספרה, ועד בית, שכנים או חנויות בשכונה, אם ישנם החזרים מביטולי מינוי בקאנטרי או במכון הכושר או חוב של אחד מהשכנים כלפיכם אספו את המגיע לכם.


התחשבו בילדים – הכינו אותם ושוחחו על הקשיים במעבר דירה ועל רצונם, סיירו בבית הספר החדש והכירו את הכיתה שאליה יעברו. בקשו מהמחנכת הצמדת אחד התלמידים לעזרה בהתאקלמות, ארגנו מסיבת פרידה מהחברים בבית הספר הישן ובקשו את ההורים לעודד את ילדיהם לשמור על קשר לאחר שאתם עוברים.

 

סידורים בדירה החדשה

לשנות מנעול – בדקו איזה מנעול יש לדלת הכניסה ובקשו מבעל מקצוע לסדר לכם צילינדר ומפתחות חדשים.


הניקיון שלפני – שירותים מקלחות מטבח כל הדירה חייבת לעבור חיטוי סטרילי לפני שתעבירו את תכולתכם.


סיימו לשפץ – צביעה החלפה תיקונים יותר קל ופחות מלכלך שהדירה ריקה וגם כיף להיכנס שהכל מוכן.


הדברה – אם יש ג'וקים נמלים ומיני חרקים בדירה הם לבטח יצטרכו לעזוב לפני שתגיעו...


רכשו ביטוח –בטרם העברת הדירההסדירו גרירת ביטוח קיים או עשו ביטוח חדש אם בכוונתכם לישון בשקט.

 

לקראת המעבר

עדכנו את מקום עבודתכם – ספרו לבוס על תכוניתכם, על התחשבות בזמנכם בשל ריבוי משימות בתקופת מעבר דירה וידעו על רצונכם לקחת יום חופש. עדכנו במחלקת הנהח"ש על כתובת חדשה ושינוי בהחזר נסיעות.

תכנון קניות – אם ברצונכם לקנות מוצרי חשמל או ריהוט מדדו את הנישות הפתחים והמרווחים הנדרשים בדירה החדשה לפני הקנייה, כמו כן יש דברים שאפשר לדחות לאחר העברת הדירה בשל אילוצי תקציב.

לאכול מה שיש – חבל סתם לקנות לסחוב ואז להעביר הכל מחדש, לפני שהנכם עוברים דירה התחילו לבשל ממה שיש נצלו שימורים קפואים שכבר קיימים. לפני מעבר הדירה קנו אריזות מזון וחומרי ניקוי קטנות.

נקו היטב לפני שאורזים – ניקוי לאחר הפריקה מעצבן מתיש מאוד ומיותר הכניסו רק חפצים נקיים.

גלו נדיבות ויעילות – כאשר עוברים דירה רואים כמה חפצים מיותרים יש לנו תרמו חלקו ונדבו מהחפצים האלה שעומדים כאבן שאין לה הופכין, מה שתוכלו למכור תמכרו מה שצריך לזרוק תזרקו.

בשלו וכבסו – סיימו את כל הכביסות והבישולים אל תשאירו בגדים רטובים על החבל או סירים עם אוכל במקרר.

שכנים שכנים – לפני מעבר דירה יש לבקש מהשכנים בדירה הישנה ומהשכנים בדירה החדשה את הבנתם והתחשבותם על שימוש במעלית רעש ואי נוחות נילוות תפיסת החנייה ע"י משאית ההובלה וכו'.

החתול והכלב – אם יש לכם חיות מחמד בקשו מקרוביכם לשמור עליו העברת דירה משפיעה עליהם לרעה.

 

רגע לפני

הכינו קרטון בצד – כל הדברים שתצטרכו לרגע האחרון מטען חשמלי, משקפי קריאה, מפתחות או סוודר.

עזרה בדרך שלך – אל תהססו לבקש עזרה. מעבר דירה הוא לא קל וקשה לעשות הכל לבד אם יש קרובים וחברים שיכולים לסייע לכם בהעברת הדירה זה יהיה נהדר.

שמרו על עצמכם - מעבר דירה זה יום לחוץ אל תתרגזו קחו דברים בפרופורציה הנכונה, אכלו טוב ותישנו טוב יום לפני כדי שתהיו רגועים, הכינו למחר מים קרים לסבלים ותכננו הפסקת קפה עם קרואסון שוקולד וחשבו כמה מהר העברת הדירה תסתיים.

יום ההובלה הגיע

כשתהיו רעבים לא תוכלו להכין אוכל תכננו להזמין או לבשל ארוחה מבעוד מועד גם לשעות אחה"צ.

הילדים יוכלו לעזור – בקשו מהילדים לתת יד. מעבר דירה הוא גם מעבר הדירה של הילדים. תנו להם לגלות אחריות ויוזמה אם הם עוברים דירה בשיתוף פעולה זה גם ישמח אותם.

היו עירניים – שמשהו לא ילך לאיבוד, שהילדים בקרבת מקום ותחת עיניכם, אל תשכחו דברים, לאסוף ילד מהגן, לסגור חלונות, לנעול דלת, לאבד מפתח, לשלם על חניה, שימו עין שמשהו לא יעלם או יחסר.

הגיע זמן לישון – מעבר דירה הוא יום ארוך ומפרך אל תתאמצו מעבר ליכולתכם השאירו משהו גם למחר.

 

אהבתם את המאמר? היכנסו לדף הפייסבוק העסקי שלנו, עשו לייק (כמובן) והישארו מעודכנים