מוקשים עיקריים בהעברת משרד

זהירות מוקש

מחיר הובלה מפתה


למרות כל נורות האזהרה ולמרות הידיעה שאין צדיקים, בכל הענפים השירותים והמוצרים וגם שמדובר בהובלת משרדים. בכל פעם שמישהו נותן מחיר זול מידי מישהו בצד השני מתפתה לקחת. תמיד יהיה הלקוח שיתייחס לזה ברצינות, סטטיסטית זה עובד, אחרת לא היו ממשיכים בפרסום העברת משרדים בחצי מחיר...


כמות נכבדת של בעלי משרדים מנכ"לים חכמים ונבונים אכן נעזרים בשירות העברת משרד (חד פעמי...) במחיר זול , מה זה זול מידי, אולי כולם יקרנים והוא הוגן במחיר ? , אולי, אבל אפשר להיות יותר זהירים. ולעשות חושבים מה צריכה לכלול הצעת המחיר להובלה , אילו דרישות יש למשרד שלי. ולפעול לפי הדרכים הבאות:


לבקש פירוט הובלה


אחד הדרכים להימלט מנפילות הוא באמצעות בקשת הצעת המחיר להובלת משרד שתהיה מפורטת עבור השירותים השונים: פירוקים והרכבות הריהוט המשרדי, אריזת ועטיפת ציוד המשרד, טכנאיי שרתים, והובלת התכולה למשרד החדש, כך שבודקים מול הצעות העברה שונות נבדוק לפי הפירוט בצורה ביקורתית אמיתית.


לא לכופף ידיים


המתוחכמים יותר יזמינו חברה איכותית אבל ינסו ללחוץ על נציג המכירה לקבלת מחיר הובלה נמוך, נכון כמו בכל מקום יש להתמקח, אבל כמו בכל תחום שהחברה זקוקה לכסף היא תעשה הכל בשביל לקבל את העבודה, אבל תעשה גם הכל לשמור על הרווח, ואז בכרוניקה ידועה מראש שירות ההובלה לא יהיה משתלם, זה לא השערה – זו עובדה! , לכן לדעתי תנהגו בתבונה אם ל תלחצו יותר מידי על נציג המכירות לקבל הצעת מחיר זולה ביותר להובלת משרד.


ביטוח הובלת משרד


הביטוח הוא חלק ממחיר ההובלה - אין להאריך במילים על הצורך בביטוח הובלת משרד (בדקו את מכלול הכיסויים, גובה הכיסוי לכל מקרה ביטוחי אילו הסתייגויות יש בפוליסה ומה גובה השתתפות העצמית).

האלמנט...

אחת הדרכים לחלוב מכם את ה"ביוקר" היא הכנסת אלמנט נוסף במהלך ההובלה ודרישה מופרזת לפיצוי שאינו ריאלי.


לדוגמא: תכולת המשרד לא נכנסת בסופו של דבר במשאית ולכן יש לחזור ולקחת את השארית ב"נגלה" נוספת, במקרה זה המוביל היה אמור לדעת שזה לא יכנס במשאית הובלה אחת ולידע אותנו במעמד הצעת המחיר, יכול להיות שנבחר בחברה עם משאית גדולה מאוד שהכל נכנס והמחיר יוזל, לא ייתכן שיחייבו אותי בתוספת ה"נגלה" השנייה במחיר כפול.


דוגמא נוספת: מחיר האריזה של המשרד בסופו של דבר יהיה לפי מס' הקרטונים שהסבלים יארזו, לפתע ביום ההובלה והאריזה מופיעים הסבלים עם קרטונים קטנים מה שייקר בסופו של דבר את אריזת המשרד בעשרות אחוזים.


לא חסרים רעיונות, תמיד ימציאו משהו חדש שלא חשבנו עליו, מי שישר ישר, מי שעקום עקום... אולם בכל זאת הכרחי לקבל הצעת מחיר להובלת המשרד מפורטת ככל הניתן ולדאוג שהמחיר יהיה פיקס וישקף את כל האלמנטים שנצטרך כל זאת באחריות נותן ההצעה לאחר שהוא בדק ובחן את כל האספקטים שידרשו בהובלת המשרד (זו הדרך להבטיח שלא יהיו "הפתעות" במחיר).

הבלתי צפוי

בהובלת משרדים גם למובילים הכי ישרים קורים דברים בלתי צפויים, לדוגמא: משאית שהתקלקלה בדרך, חסימת כביש, שביתה, מלחמה, מחלה, שינוי זמנים ועיכובים בלתי צפויים במשרד, מעלית שנתקעה הפסקת חשמל בבניין המשרדים וכל דבר שיכול לשבש את התכניות, למצבים כאלו צריך התייחסות מיוחדת בטופס הצעת המחיר להובלה והדרכים לפצות או היתייחסות מפורשת בכמה זה בדיוק ייקר את ההובלה.