שלושה טיפים מנצחים כשעוברים דירה

טיפים למעבר דירה מוצלח מאת האחים יששכר

עוברים דירה בקרוב? מצאתם דירה חדשה וכבר ביררתם כמה עולה ההעברה? סגרתם עם מוביל? יופי! עכשיו לפני שאתם מתחילים להיפרד מהשכנים ולפני שאתם עוברים דירה, כדאי לכם לקרוא כמה טיפים מעולים למעבר שריכזנו כאן עבורכם וגם אם זה לא הפעם הראשונה שאתם עוברים דירה, עדיין תוכלו להשתמש בטיפים הבאים:


מחשבים כמויות מוצרים

העברת דירה מכבידה גם על הכיס וגם על הלוגיסטיקה. ככל שיהיו לכם יותר חפצים וציוד, כך יצטברו בדירה יותר ארגזים לארוז ויותר לפרוק ויותר לסדר וגם יותר כסף לשלם למוביל על העברת דירה. לכן אנו מציעים להתחיל להיפטר לאט לאט בהדרגתיות מהמוצרים השונים בדירה. עוד לפני שעוברים דירה כל מוצר שנגמר, אם זה חומרי ניקיון, בשר קפוא, דגני בוקר, פירות וירקות, חבילות סכו"ם חד פעמי וכו' - אנו ממליצים להתחיל לקנות בצמצום חבילות קטנות שיספיקו לכם לשימוש עד יום העברת הדירה. קנו מזון עם אריזות קטנות ושימושיות והשתדלו לאכול מקופסאות השימורים והמזון הקפוא שגם כך הולך להיזרק בשל חוסר יכולת שימוש במקפיא בזמן שעוברים דירה.


מבצעים את המדידות הנדרשות

התחילו בתכנון העברת הדירה. גם לגבי רכישת ריהוט ומוצרי חשמל חדשים שתקנו\תזמינו וגם לגבי התכולה הקיימת שתעבירו מהדירה הישנה. מדדו את רוחב המשקופים והמעליות שהכל עובר. בדקו אם יש משהו הדורש פירוק על ידכם או ע"י המוביל\נגר. כמו כן, לפני שהנכם עוברים דירה, כדאי למדוד את הנישה של המקרר והתנור ואם אתם קונים מטבח חדש או כאשר מתאימים למטבח הקיים מה רוחב המדיח, התנור ושאר מוצרי החשמל .


עושים ניקיון יסודי

כאשר עוברים דירה, כדאי ורצוי מאוד לנקות את הדירה החדשה כשהיא ריקה מרהיטים וחפצים באופן יסודי. לאחר שעוברים דירה זה יהיה מסורבל וקשה וגם סביר להניח שתהיו עסוקים מעל הראש לפתוח את הקרטונים ולסדר את כל הדברים. כדאי לרכז את כל חומרי הניקוי שתצטרכו ולפנות את הזמן הדרוש למלאכה. דאגו גם לאוכל ושתייה כי כנראה לא יהיה לכם בדירה משהו בהישג יד. קחו בחשבון כאשר אתם עוברים דירה כי חדרי השירותים והמקלחת יצטרכו לעבור ניקוי יסודי - אל תקמצו בחומרים הכי חזקים שיש להרגשת סטריליות מהדיירים הקודמים וגם בשל העובדה כי לפני שאתם עוברים, הדירה ריקה, אין ילדים קטנים בסביבה ואין חפצים שיכולים להינזק.