עשו זאת בעצמכם - פעולות שניתן ורצוי לעשות למען מעבר חלק

המלצות עשה זאת בעצמך מהאחים יששכר

העברת חדרי מחשבים מרכזים וחדרי שרתים נתפסת כנישה רגישה ופגיעה במיוחד על ידי חברות המבקשות לעבור למשכנם החדש. כיום כל פעילות החברה תלויה בשרתי המידע המוגדר כרכיב קריטי בהתנהלותה של החברה.

שרתים וחדרי מחשב מאופיינים במספר רב של רכיבים, המשתלבים זה בזה באופן מדויק. אם במידה וכבל מחובר באופן לקוי, או ששרת אינו מקבל גישה נכונה לרשת החשמל, הרי שפעילות החברה כולה נפגעת, במחיר של איבוד ימי עבודה ומתן שרות שלילי ללקוחות.

כמו בכל דבר, תכננו מראש

קבעו פגישה עם מנהל מערכות המידע והאחראי על השרתים, ואספו את צוות העובדים בחברה.העלו בישיבה ייעודית רעיונות ובעיות העלולות לצוץ במהלך העברת הציוד, ותכננו ביחד נוהל עבודה מסודר, ובו תרשים זרימה מפורט ובו לוחות זמנים וקביעת סדרי עדיפויות בניתוק השרתים ממקומם הנוכחי והעברתם למקומם החדש. זמנו לישיבה נציג מחברת ההובלה, זכרו, אי אפשר להיות זהירים מידי.

עדכנו את חברת ההובלות בכל פרט חריג הקיים בחדר השרתים הנוכחי או החדש. עדכנו אותם לגבי "שעות מתות" בבניין, מתי המעליות עמוסות, אם יש כנס צפוי בימי העברת החברה.

 

הכירו והכינו את חדר השרתים החדש

היעזרו ביועץ חיצוני או הכינו עצמאית את חדר השרתים החדש, כך שתדעו במדויק את סדר הכנסת השרתים, מיקום כל שרת ביחס לאחר, חיבור כל הכבלים הנדרשים למקורות החשמל ועוד. (למעט במקרים בהם אתם עושים העברת חדרים נקיים שאז אי אפשר כמובן לבצע הכנה עצמית כנדרש).

וודאו שהכל עובד בבניין החדש

אם אתם מעבירים את החברה שלכם לבניין חדש שרק נבנה בימים אלו עליכם לוודא שכל המעליות עובדות כמו שצריך, פרוזדורים עם גישה מלאה ולא תפוסות ע"י בעלי מקצוע שונים שעסוקים בשיפוצים האחרונים, כמו כן במקרה ויש שרתים גדולים או ציוד שמסיבת משקל גודל או גישה אינו יכול להיות משונע דרך המעליות יש לתכנן ולאפשר גישה בטוחה וחלקה למנוף חיצוני להובלת השרתים למניעת שריטות נזקי טלטול או חבלות מצלעות המבנה.

לא הביישן למד

לכל שאלה או ייעוץ בהובלה אל תחשבו פעמיים, מנהלי הצוותים של יששכר עתירי ידע וניסיון הרימו טלפון והתייעצו איתם ללא התחייבות וללא תשלום אנו בטוחים בשירות שלנו ונשמח לעזור לכם להוביל בבטחה כל דבר שתצטרכו מתי ולאן שתצטרכו.