עוברים דירה? יוצאים לחופשה? קבלו כמה טיפים חשובים

טיפים למעבר דירה לפני יציאה לחופשה מאת האחים יששכר

 

כאשר אתם עוברים לדירה חדשה, יוצאים לחופשה או נופשון ואתם מתכננים לעזוב את הדירה לתקופה של כמה ימים ויותר (גם אם אתם עוברים לדירה זמנית או לגור אצל ההורים ויש לכם זמן בין פינוי הדירה הישנה בפועל לבין המכירה לצד שלישי) אל תשכחו לעשות כמה דברים חשובים לפני שאתם עוזבים את הדירה ללא השגחה. לא כדאי להיזכר על החוף בתאילנד ששכחתם את הבוילר דלוק... טיפים לעזיבת דירה בטוחה יתנו לכם תזכורת מהירה - הפנימו טיפים אלו לביטחונכם ולמענכם.


טיפים על מים, חשמל וגז

מפסקי חשמל יש לסגור, מלבד המפסק שאחראי על המקרר ואולי המפסקים הקשורים לתאורה בדירה, במידה ותרצו להשאיר אותם דולקים (או על שעון שבת). מלבד החיסכון בחשמל, סגירת מפסקי החשמל בדירה ישמור ויגן בימים בהם ישנן הפסקות חשמל ומכשירי החשמל עשויים להינזק ובמקרים מסוימים להישרף. זו הסיבה מדוע יש להדליק מנורות דווקא ולא פלורוצנטים במקרה ומשאירים אור. הסטרטר או גוף הפלורוצנט יכול להתחמם או להתלקח ולגרום חלילה לשריפה בדירה. טיפים אלו יכולים להיות לכם לתמרורי אזהרה (וכדאי להקפיד עליהם גם אם עוברים דירה או עוברים לגור עם ההורים).

חשוב ביותר לסגור ברז מים ראשי למניעת הצפות בדירה במקרה ויש נזילה מאחד הברזים שהחליט להתקלקל או אטם בניאגרה או חלילה פיצוץ צינור באמבטיה (לא תהיו שם לדעת מה קורה). במעבר לדירה עצמה (גם דירות עם גינה) כדאי לבקש מאחד הקרובים שעוברים במקום או השכנים להשקות אותה שלא תתייבש. השארת טפטפות דולקות עם שעון מים הינו פתרון נח וקל אך יש ביננו כאלה שלא רגועים כשנשאר משהו דלוק בדירה גם אם הוא מבוקר. בנוסף לטיפים של "לפני", הטיפים שלנו "לאחרי" הם שכשחוזרים לדירה יש לפתוח את המים בברזים מעט שתצא החלודה והמים העומדים יתחלפו. במיוחד בברזים במטבח ומתקני המים הקרים למיניהם.

לא לשכוח לסגור בדירה גם את ברז הגז במטבח וגם לסגור את הברזים של בלוני הגז עצמם לכל מקרה שלא יהיה.


טיפים לראש שקט

למה אתם יוצאים לחופשה אם לא לנקות את הראש מכל המתחים והדאגות. לכן עשו כל שביכולתכם כדי להסיר אותם. הטיפים הבאים יעניקו לכם ראש שקט וימקסמו את ההנאה מהניתוק.

מעבר לסגירה מעולה של כל הדלתות והחלונות בדירה נעלו היטב את מרפסת השירות והדלת האחורית ואם זה ע"י חיבור לאזעקה, אנו ממליצים לשלם לחברת אבטחה על תקופה זו כדי להיות ערניים במקומכם, שכן קרוב או אח קרוב יוכלו לקפוץ מידי פעם ולראות שהכול בסדר בדירה ולעדכן אתכם בהתאם.

פרצה היא לא היחידה הקוראת לגנב - גם מראה דירה עזובה או דואר ומגזינים הנערמים בפתח הדלת או "נשפכים" מתיבת הדואר יעוררו את תשומת לבם של העוברים והשבים. בקשו מהחברות לא לשלוח חשבוניות לדירה עצמה אלא למייל. בנוסף, כדאי לבקש ממישהו שיאסוף את הדואר עבורכם. באם קיבלתם או קנסות כדאי שמישהו ישלם לפני שתקבלו התראות ולפני שהם עוברים להוצל"פ.

אל תספרו לכל העולם שאתם נוסעים, חכו עם זה עד שתחזרו לדירה (נכון גם לגבי אלו העוברים דירה).

טיפים נוספים לגבי האוטו בחניה. כשחוזרים הביתה לא נעים לראות שכבת אבק עם מדבקת "קונה רכבים לפירוק" על השמשה לכן אם יש מישהו\י שאתם סומכים עליו\ה כדאי לבקש לטפל ברכב ולו רק להתניע את המכונית לפחות פעם בשבוע לכמה דקות בכל פעם. מעבר להתנעה, כדאי להיות עם יד על הדופק לגבי הזמן המיועד שאתם עוברים טסט והשארת ייפוי כח. גם לגבי דוחות חניה, אם יש על השמשה בטעות או בצדק יש להיות ערניים ולהשאיר מיופה כוח שיוכל לטפל בזה עבורכם.