עברנו - טרנד הובלת המשרדים מאזור תל אביב לפריפריה

מעבירים משרדים לפריפריה וחזרה

בשנים האחרונות ישנה פריחה של בנייני משרדים בערי לווין של תל אביב וכן בערי פריפריה מובהקות כגון אזור התעשייה הצפוני של לוד, מרכז העסקים והסייבר של באר שבע, אזורים בגליל בראש העין ועוד.

ראשי הערים השונות מפתים את החברות במיסים מופחתים, שכיריות נמוכות ומתן שירותים ותשתיות למשרדים (יחד עם התחייבות להעסקת עובדים מהעיר).לרוב זה אכן כלכלי ומשתלם וגם נותן תחושת סיפוק בהובלות שינויים חברתיים ואף תורם להגברת מוטיבציה ולויאליות של העובדים כלפי החברה.

מניסיוננו רוב החברות שהעבירו משרדים לפריפריה ואנו נמצאים איתם בקשר (הובלות משנה ופרויקטים נוספים) עוברות בהצלחה ומדווחות על שיפור בפריון והגדלת הרווח הנקי.

הובלות משרדים מאזור לאזור בשל הטבות או חרמות

הובלות משרדים מאזור לאזור במדינה קטנה כל כך לא נובע משיקולי תעבורה, ייבוא-ייצוא, או שינוי בהרגלי הצריכה של הלקוחות, השיקולים בדרך כלל הוא בצמצום הוצאות קבועות בשל הטבות מס לישובים ואזורים מועדפים מבחינה מדינית וחברתית.

 

בעולם בכלל ובישראל בפרט קיים לאחרונה שיקול קריטי בחברות עם אינטגרציה גלובאלית על הובלות משרדים למיקום חדש בשל לחצים מסחריים בינלאומיים, כגון חרם על חברות הנמצאות באזורי ויכוח טריטוריאלי.

התרחבות חברות ושירותים מאזור לאזור

כל חברה גדולה או קבוצה בעלות איתנות פיננסית ובשלבי התפתחות מואצת הפותחת משרדים חדשים בחברות בת או משרדים בשלוחות אזוריות למתן שירותים לקהל יעד הקו המנחה בבחירת המיקום הוא העדפת שיקולי ביקוש-עצה של המתחרים על פני שיקולי עלות-תועלת במובן הקלאסי. הובלות ציוד ותכולה למשרדים אלו יהיו בדרך כלל על הציר שבין המטה המרכזי לכל סניף ולא הובלות בין הסניפים עצמם.

מהן האלטרנטיבות כשהשכירות יקרה?

לדמי השכירות בתל אביב יש השפעה ניכרת על ההוצאות השוטפות לכן ישנם חברות רבות המצמצמות בהדרגת נפח הפעילות עד כדי סגירה או שימוש במיקור חוץ לשירותי משרד וכן העברת חלק מפעילות עובדי המשרדים לעבודה מהבית כאשר הטלמרקטינג ונגישות המידע עובר לביתו של העובד במחשבו האישית ופעילות אינטרנטית כשירותי מידע מקוונים באתר האינטרנט של החברה תהליך אשר מצמצם את הוצאות המשרדים.

משרדים שעברו לפריפריה וחזרו לתל אביב

בשל העובדה כי הובלות משרדים לאזורים אלו מתאפיינות בריבוי שלבי מעבר ומשך העברה רב בשל אילוצי גיוס עובדים התחברות לתשתיות והסתגלות לאזורי פיתוח. הובלות משרדים לפריפריה בדרך כלל מרובי התעכבויות בירוקרטיות ותלויות באופי בסוג ובמספר הלקוחות המגיעים למשרדים ומערימים קשיים בניבוי אחוז הנטישה.

ישנם מקרים (אמנם מעטים אך מיצגים תופעה מסוימת) בקרב חברות עם אופי לא יצרני שחוזרים לתל אביב. השיקולים הנ"ל חייבים להילקח בחשבון כאשר מזמינים הובלות משרדים מחוץ לתל אביב ותוך תקופה קצרה נאלצים להזמין הובלת משרדים חזרה לתל אביב.

כמובן שחברות אלו נפגעים בצורה דראסטית הן כלכלית והן תדמיתית, גורמות למרירות בקרב העובדים ולמתחים בקרב מקבלי ההחלטות לכן לפני מחליטים על הובלות כל המשרדים למיקום חדש בכלל ומחוץ למרכז בפרט חייבים לשקול זאת בכובד ראש ועם מודעות למחירי הכישלון.

בחירה באחים יששכר להעברת משרדים בתל אביב

ביצוע הובלת משרדים בתל אביב דורשת חברת הובלות מקצועית שמבינה בהובלות משרדים ומתמחה בעיר תל אביב אנו מקווים שהצלחנו ליצור את הרושם הנכון כדי שתבינו עד כמה כדאי לבחור בחברה טובה, עד כמה ניסיון ומקצועיות יעניקו לכם שירות טוב וימנע תקלות התעכבויות ונזק לרכוש.

שמחנו לחלוק אתכם את הידע והניסיון שלנו ונשמח לתת לכם מידע נוסף, הצעת מחיר להובלות משרדים בתל אביב ושירות מעולה בשיחת הטלפון.