מעבר דירה מזווית קצת אחרת

טיפים מזווית אחרת למעבר דירה, מאת האחים יששכר

מעבר מרובה עצירות

כאשר אתם עוברים דירה לא כל החפצים יעברו אתכם לאותו המקום, חלקם תובילו למקום אחר. אתם צריכים לתכנן בקפידה ולעשות את כל המאמצים שהכול יהיה מוכן באותו היום. לא משנה כמה עולה מעבר דירה כמעט תמיד מחיר שני הובלות יהיה פי 1.5 או כפול ממחיר הובלה אחת עם עצירה להורדת חלק מהחפצים (וגם תצטרכו לתת טיפ נוסף לסבלים), במהלך האריזה והארגון שלכם (אלא אם כן אתם עושים מעבר דירה עם אריזה בחבילה אחת).

 

סמנו מבעוד מועד איזה קרטון יורד בכל עצירה כדי לא לבדוק שוב ביום המעבר. כמו כן שאתם עוברים דירה עם עצירה אתם חייבים להכניס לתא המטען של המשאית את כל התכולה היורדת בתחנה האחרונה כבר בקדמת המשאית ואת הדברים שיורדים בעצירה הראשונה להעמיס אחרונים - תכננו זאת ועדכנו את המובילים ותחסכו טרחה וזמן יקר במעבר הדירה.


יחס טוב למוביל ולעצמכם

היחס למקצוע ומתן כבוד לצוות ההובלות משמעותיים ביותר למעבר דירה חלק ונעים. לפעמים מילה טובה והבעת הערכה תגרום לסבל לעשות מעל ומעבר למענכם. אין זה אומר שהם מעדיפים יחס טוב על טיפים, אך בעוד שאתם נותנים טיפים רק בסוף יום המעבר לאות הערכה, כוס קפה לפתוח אתו את הבוקר והגשת שתייה קרה ביום הובלה חם ייתנו הרגשה טובה - אל תתקמצנו בפרגון ונתינה, לכל מטבע 2 צדדים.

מעבר דירה זו תקופה לחוצה ומלאת אתגרים. לפעמים אתם מעמיסים על עצמכם מטלות הגובות מכם משאבי זמן ואנרגיה רבים מבלי להשאיר לכם אוויר ספייר. אל תעשו זאת, זה לא חכם ולא בריא, הטיפ הכי טוב שאנו יכולים לתת לכם הוא דאגו לעצמכם, שתפו בני משפחה וקרובים במטלות הקטנות, השאירו זמן לדברים בלתי צפויים, תמיד יש הפתעות שלא תכננתם, תמיד!, נוחו טוב בלילה שלפני המעבר, השאירו את דאגות מעבר הדירה למובילים, בשביל זה אתם משלמים להם, שהם ידאגו. הישארו רעננים וסבלניים בשבילכם ובשביל ילדכם. הכינו בצד מנה חמה או כריך. אל תרגישו לקראת אמצע היום פתאום רעבים ועצבניים ובלי גמישות לתזוזה עצמאית.


ניקיון ועיכובים

מעבר דירה זו הזדמנות גם לנקות היטב את המקרר. כאשר אתם עוברים דירה אל תשאירו משהו במקרר מהסיבה הפשוטה שכל הדברים חייבים להישמר בקירור ואם תוציאו את המקרר מהחשמל לכמה שעות האוכל יתקלקל.

בנוסף, מעבר דירה לא תמיד הולך לפי התכנון. לפעמים יש עיכובים או בעיות שצצות ברגע האחרון - תקלה חשמלית בדירה החדשה, מקרר בהשהיה בשל העברתו בהטיה (לוקח זמן לגז בצינורות להתאזן מחדש) ועוד. מה גם שאחרי שאתם עוברים דירה הכל ארוז ויש לכם הרבה מטלות. לפעמים פשוט אין זמן לטפל בהכל ושוכחים להפעיל את המקרר בזמן, ריחות לא נעימים של מזון מקולקל או מקפיא נוטף\נשפך לרצפה לאחר מעבר דירה זה ממש לא נעים.

בהצלחה!!