מה כדאי לבקש מהמובילים שלכם

טיפים להובלות מאת האחים יששכר

ביטוח הובלות

ביטוח הובלות הינו נדבך חשוב והכרחי - מובילים חייבים לעבוד באופן שוטף עם ביטוחים מקיפים. בדקו את תקציר התנאים בפועל. אם הביטוח אינו מכסה דברי ערך, מוגבל בסכום מינימאלי ולא ריאלי, ולא כולל מובילים שאינם עומדים בתנאי הפוליסה, הביטוח שווה כקליפת השום ואתם עומדים למצוא את עצמכם נבוכים ומופסדים במקרה ביטוחי. המובילים כמובן יתנערו מכם באלגנטיות, יפנו אתכם לביטוח ויטענו שזה לא באחריותם...


הצעה בביתכם

אל תוותרו על השירות ועל הפריווילגיה של הצעת מחיר בביתכם. ראשית, מובילים נותנים שירות זה ללא תשלום. שנית, כשהמוביל מגיע לביתכם ההצעה תהיה על סמך ראיית הדירה - דבר המסכל מצבים של אי הבנה והעלאת מחיר מוגזמת ביום ההובלה. שלישית, במקרים בהם יש בשטח מכשול או גורם שלא חשבתם עליו כמו מדרגות צרות, מעלית קטנה, משקוף דלת נמוך, צורך במנוף או בפירוק מיוחד, ניסיונם של מובילים בא לידי ביטוי והם נותנים לכם זווית ראיה שלא חשבתם עליה.


הובלת בוקר

עבודה קשה ומפרכת יש למובילים ובנאדם זה בנאדם, חזק ככל שיהיה הוא מתעייף. בדרך כלל מובילים עושים שתי הובלות ביום - הובלת בוקר והובלת צהריים. בתקופות החופשים לעיתים אף יותר. מניסיוננו מובילים רעננים יותר בבוקר ועבודתם תהיה זריזה יותר ועם פחות נזקים באופן סטטיסטי. כמו כן, הובלות בוקר תמיד מתחילות בזמן. בהובלות צהריים יש הרבה פעמים איחורים בשל התעכבות מובילים בהובלות קודמות באותו היום.


קרטונים משומשים

אם ידכם אינה משגת, לא חייבים לרכוש קרטונים חדשים. הובלות גדולות מצריכות קרטונים רבים ואם אתם רוכשים אותם מדובר על הוצאה בלתי מבוטלת, במקרה זה תוכלו לרכוש מהמובילים קרטוני משומשים הזולים יותר כל עוד הם במצב טוב. לכן בררו על אפשרות זו עם המובילים בטרם ביצוע קנייה עצמאית.


שריון מקום

הזמינו מראש, אל תחכו לרגע האחרו. ראשית, לא בטוח שיהיה מוביל פנוי או מקום באותו היום ביומן בתקופות עמוסות. שנית, יהיה לכם זמן רב להתארגן ותוכלו לבקש מהמובילים לספק לכם קרטונים זמן רב מראש. שלישית, בעונה המחירים גבוהים יותר, ובניגוד לתחום התעופה אין מציאות בדקה ה-90. ההיפך, מובילים שרואים שאתם לחוצים בזמן מנצלים את המצב ומעלים מחירים.