לחשב בזהירות כמה עולה הובלת דירה

טיפים לחישוב זהיר של עלות ההובלה, מאת האחים יששכר

כדי לדעת כמה עולה הובלת דירה בנוסף לתוספות עבור שירותים נלווים כגון: שירותי אריזה או מנוף/ צריך להבין כי מחיר הובלת דירה תמיד משקלל בתוכו את כל האלמנטים שמאריכים את זמן העבודה או מקשים על הסבלים בצורה ניכרת.

פגישה אישית בדירה לפני ההובלה תמנע מקרים רבים של העלאת מחיר ההובלה ביום המעבר מסיבות שונות (לעיתים בצדק) כאשר המוביל מגיע ומופתע ממצב כגון מעלית קטנה, חפצים או רהיטים שלא עוברים מדלת היציאה וצריך לפרק אותם.

 

לעיתים מגלים שנדרשת הזמנת מנוף

אם המוביל מגיע לדירה ורואה שהוא חייב מנוף זה עשוי ליצור בעיה כי הובלת דירה עם מנוף צריך לארגן מבעוד מועד. אי אפשר להזמין מנוף מעכשיו לעכשיו וגם אם יש מנוף פנוי לעיתים נדרש לו יותר משעה וחצי להגיע מעיר אחרת בפקקים ולהתמקם.

כמובן שיש מובילים המסכימים לוותר על המנוף ולסחוב את הדברים ידנית בתוספת תשלום אך זה ילווה בקיטורים ותלונות על הקושי (במיוחד כשנדרשת העלאת תכולת דירה בלי מנוף לקומה גבוהה) והעיכוב הבלתי צפוי וכן דרישה אגרסיבית משהו מצד הסבלים לפיצוי הולם במתן טיפ שמן נוסף על התוספת במחיר ההובלה שהולכת לכיסו של המנהל.

לפעמים גם אם המוביל מאוד רוצה לעשות את הובלת הדירה ללא עזרת מנוף כדי לחסוך במחיר ההובלה, בשל חדר מדרגות צר וחפצים גדולים ניתן יהיה לעשות הובלה עם מנוף בלבד.

בדירה השוכנות בבניינים רבי קומות והמעלית לא עובדת (עדיין בבניה) יש להזמין הובלה עם מנוף מיוחד לגובה רב, הובלת דירה עם מנוף מיוחד לגובה רב מייקרות דרמטית את עלויות הובלת הדירה, לכן כדאי מאוד להזמין נציג לדירה בבניינים גבוהים שבנייתם טרם הושלמה.

לא תמיד הלקוח צודק

ישנם מקרים בהם המקרר גדול בצורה משמעותית מהמוצהר בשיחה הטלפונית, מס' הארגזים והקופסאות רב ממה שסופר, לקוח שמרמה לא משאיר הרבה ברירה למוביל שרוצה להתפרנס בכבוד והוא נאלץ לייקר את עלות הובלת הדירה כדי לא להפסיד בעסקה המתומחרת לפי זמן עבודה ומאמץ.

יחד עם זאת, שלא בהוגנות ישנם מובילים קטנוניים ולא ישרים. קחו בחשבון כי כל שינוי הכי קטן במידע שהתקבל עלול להעלות את המחיר להובלת הדירה ולו בשל העובדה שהמוביל יוכל לנצל את אי הדיוק בשביל להפקיע מחירים.

הזמנת נציג לדירה

חוסר ההיצמדות למחיר ההובלה שסוכם נהפך בשנים האחרונות לדפוס התנהגות נפוץ מאוד שכבר יש בעלי חברות שנוהגים להפקיע מחירם באופן קבוע, גם אם המידע שנתתם בדיוק נמרץ יתאמת עדין "תימצא" עילה להעלאת מחירים להובלת תכולת הדירה.

לכן למען הסר כל ספק (וחשש), לפני שאתם עוברים דירה יש לדרוש (בכתב) מהנציג המגיע אל ביתכם הצעת מחיר להובלת תכולת דירה מפורטת ומדויקת וכתובה - כמה זה בדיוק יעלה, כמה זמן זה ייקח, מה עלות כל תוספת בנפרד על איזה שירות וכו'.