כיצד להתנהל עם מובילים מהנמל

כיצד להתנהל מול מובילים מהנמל - טיפים נוספים מאת האחים יששכר

מובילים מהנמל משרתים את חברות השילוח לפי הזמנתם. לקוחות אשר מובילים את תכולת דירתכם מחו״ל לישראל בעקבות רילוקשיין באמצעות מכולות דרך הנמל נתקלים במובילים קצת שונים מאשר המובילים עם משאיות ההובלה, גם באופיים וגם בצורת ההובלה, הפריקה והסידור. להלן כמה דגשים לעבודה עם מובילים אלו:


אל תישארו לבד

בימינו המלצה זו מתאימה לכל אחד ואחת אך במיוחד כאשר מדובר במובילים ללא שום כתובת או אחריות. אתם בעצם עובדים מול החברה הקבלנית של חברת השילוח - לא תמיד זו חברה ישראלית ולא תמיד מדובר במובילים אמינים או נחמדים, דאגו למישהו\י לצדכם.


בדקו פלומבה

מובילים הם אלה שאחראיים על שלמות הפלומבה. הפלומבה הסגורה בסימן חותם מבטיחה שהסוגר ייפתח לעינכם ובנוכחותכם למניעת מצב בו מובילים עוצרים בדרך וגונבים משהו מהתכולה. לא משנה איזה תירוץ המובילים ימציאו או כמה זה יהיה משכנע, אל תחתמו בשום אופן על פלומבה שנראה שהמוביל נגע בה, החוק לצידכם!


מובילים מחוץ לבית

מובילים מהנמל משתמשים במשאיות גדולות וארוכות במיוחד. אלא אם כן אתם גרים באזור תעשיה רחב, סביר להניח שלא תהיה גישה למובילים להחנות את המשאית מול ביתכם והפריקה של התכולה תהיה בחוץ וחשופה למזג האוויר - יום גשום או שרבי עלול להסב נזק לחפצים העומדים בחוץ זמן רב, קחו זאת בחשבון וארגנו פתרון, לדוגמא תשלום למובילים מראש שיכניסו הכל לביתכם.

מובילים ואריזות

תמיד בדקו עוד באותו היום של הפריקה את שלמותם של החפצים שלא חסר משהו ושלא ניזוק דבר. רוב המובילים מביאים את הדברים בשלום אך אתם אל תתעצלו, אפילו שזה יום ארוך ומתיש, פתחו את כל הקרטונים ובדקו הכל היטב וזכרו בעבודה מול מובילים "עבר זמנו בטל קרבנו".

מה כלול במחיר

שירות דלת לדלת של המובילים לא כולל סידור במחסן, לכם כשאתם מובילים את תכולתכם לאחסון זמני עד אשר תתמקמו תוודאו מה כולל המחיר, האם הסידור במחסן הוא באחריות המובילים או בתוספת תשלום, וכמה זה הולך לעלות לכם.

קחו יום חופש

הובלות זה יום מתיש, על זה יסכימו כל מי שעבר דירה או עסק עם מוביל טוב ככל שיהיה. להספיק הכל ועוד לעבוד כמה שעות או להשאיר זמן לסידורים יהיה לא חכם גם לאנשים אנרגטיים במיוחד. חלקו את כל המשימות שלכם באותו היום כמו הוצאת הילדים מהגן וכדומה בין בני המשפחה והשאירו זמן לעיכובים בלתי צפויים של מובילים ובעלי מקצוע אחרים.