כיצד להתכונן בהתאם לפני העברת משרדים

האחים יששכר מתכוננים לפני העברת המשרד

הפתעות קורות הרבה למי שמתכונן מעט

העברת משרדים בישראל הוא תחום אשר אינו מוסדר בפיקוח כלשהו למעט אישורים טכניים כאלו ואחרים. למעשה, כל הענפים של בעלי מקצוע פרטיים הוא כזה. אפשר לראות בתוכניות כגון יצאת צדיק, לשמוע מהקרובים או לחוות בעצמכם, אף אחד באמת לא טורח לקבוע סטנדרטים כמו במדינות המפותחות.

נכון שתחום העברת הדירות הוא פרוץ אפילו עוד יותר, עם מובילים קטנים שצצים כמו פטריות ונעלמים כלעומת שבאו.

 

אומנם, גם חברות גדולות וותיקות הנותנות שירותי העברת משרדים באופן יומיומי ללא מעט משרדים, אינם מאמינים באיכות שירות וממשיכים לזלזל ולהתרשל במלאכתם ולצערנו הרב מסגלים לעצמם התנהגות חסרת כבוד, בסגנון "טוב כסף טוב - משם טוב".

 

במאמר מוסגר נציין כי חרף היתרונות הברורים והידועים לשוק גדול ותחרותי, יש גם חסרון - כל בעל מקצוע יכול לעקוץ כל יום "פראייר" אחר מבלי שיגמרו לו הפראיירים. לעומת זאת, בשוק קטן (לדוגמא אילת או קריית גת) כולם מכירים את כולם וקשה להיות תחמן מבלי שהדבר ייוודע לכולם בתוך זמן קצר ויתנקם מידית בהכנסה. זאת הסיבה שכאשר צריכים שירותי העברת משרד במרכז (ובכל הארץ לצורך עניין זה), הצורך בבחירת חברת העברת משרדים אמינה, משמעותי יותר.

 

מספר נייד, השכרת משאית ומודעה בגוגל זה כל מה שאתה צריך היום כדי להפוך למוביל  "מנוסה ואמין". כן, מגוחך ומדאיג כמו שזה נשמע, מלבד השרלטנות והחוצפה, חוסר הפרופורציה בין ההבטחות לביצוע, העברת משרדים בפועל, ללא מקצועיות וניסיון ספציפי של העברת משרדים גדולים - על כל השינוע, האריזה המהירות והיכולת להתמודד עם כל המצבים בלי תקלות, יגרום לכם להפסד מכל היבט שלא תרצו.


זמן מעבר, נקודת אתחול, כאב ראש, ויכוחים, נזק לציוד, תלונות מועד הבניין החדש על מעלית תקולה ועוד. הבעיה היא כי אין עם מי לדבר - במקרה הטוב בעל החברה יתנצל וילמד מטעויות לפעם הבאה, מה שבשבילך כבר לא יעזור...

 

בסוף כל הסכם העברת משרד יש אותיות קטנות

העברת משרדים חייבת להיות זהירה. אם עברתם על הכול והגעתם לשלב החתימה, קראו בבקשה את ההסכם עליו אתם עומדים לחתום - לאחר מכן הנחמדות ואי ההבנה יפנו מקום למילים הכתובות, הן הקובעות מעכשיו. באותיות הקטנות יש לשים לב בין השאר:

מחיר העברת משרד פיקס

אם הוא כזה שיהיה ברור שהוא כזה, בהובלה מסוג זה עשויות להיות הרבה חריגות מהרבה סוגים.

שינוי מועד הובלה

אם תצטרכו לשנות מסיבה כלשהי שאינכם מוכנים בזמן העברת המשרד שנקבע בחוזה, יש לדעת מהן ההשלכות, הקנסות והתוספות ומה זמן ההודעה האחרונה לשינוי. כנ"ל לגבי האיחור של חברת ההובלות במועד ההובלה שהיא עצמה מתחייבת לספק עבורכם.

אילוצי דחייה ע"י צד ג'

אם ההתעכבות לא נגרמת בגללכם ולא בגלל חברת ההובלה. לדוגמא העברת משרדים באזור עימות או בזמן מלחמה, הפסקות חשמל אזוריות המשבשות את תפעול המעליות בבניין, צנרת או ביוב שנפגע ועולה על גדותיו וכדומה.

תוספות צפויות

בכל פרויקט העברת משרדים ישנן תוספות החוזרות על עצמם. תוספת זמן, תוספת כוח אדם, תוספת רכבים וכו', תמיד יש עיכובים וחריגות. שאלו את נותני ההצעות מהם הדברים השגרתיים והצפויים והתייחסו לכך בסעיפי המשנה בהסכם עליו אתם חותמים מול החברה המובילה.

תוספות בלתי צפויות

בניגוד לפסקה הקודמת, תמיד יהיו דברים לא מתוכננים ושאי אפשר לחזות, כגון סגירת כביש ראשי בשל התהפכות מטען חומרים מסוכנים ובעקבות זאת שינוי נתיב פריקת והעברת כל תכולת המשרדים שכבר מועמסת על משאית ההובלות החסומה למשאית אחרת. איבוד זמן ותוספת משאית וכוח אדם נוסף להשלמת העברת המשרדים לפי הלו"ז המתוכנן.