הסכם הובלת משרד - האותיות הקטנות

אותיות קטנות בהסכמי הובלות משרדים ובכלל

בכל הצעת מחיר להובלה מסתתרים סעיפים שונים לגבי תרחישים שונים והסתייגויות ממקרים לא שכיחים. הדבר נכון בדרך כלל אם זו חברה מפוקפקת. ההסכם לא נרשם בזדון להוציא מכם כספים במרמה אך מצד שני כל מה שכתוב בהסכם לא יהיה לטובתכם.

לפני שאתם מסכמים על העברת המשרד שלכם, עברו על הדברים הבאים בתשומת לב כדי להמנע מכניסה להוצאות מרובות שאפילו לא דמיינתם.

 

כמה משאיות וסבלים בו זמנית ישתתפו בהעברת המשרדים? האם ההובלה תתפרס לאורך כל היום? כלומר במשמרות (ותידרש השארת חברה פתוחה סביב השעון או לפחות עד השעות הקטנות) או בשיטת הובלת משרד מרוכזת? כלומר באמצעות שלבים: שלב ההכנה, שלב ההובלה ושלב הפריקה, כך באמצעות השתתפות מאומצת של חברת הובלות המפעילה בו זמנית את כל הסבלים בכל אחד מהשלבים למניעת סחבת.

 

מה יקרה אם הערכת המחיר הייתה 10 משאיות ומתברר שהצטרכתם בסופו של דבר 13 משאיות? האם תהיה תוספת במחיר ההובלה? או שחברת הובלות משרדים "הגונה" תרצה לספוג את אי האומדן הנכון (התייחסות בכתב).

 

עד כמה זמן חריגה מותרת בהצעת המחיר, מה הקנס הצפוי, האם הביטוח מתייחס לכך, מה קורה שמסיימים הובלות משרדים מוקדם מהצפוי האם יש תמריץ ובאיזה סכום (אל תתפתו, חשבו עלות תועלת וצאו מנקודת הנחה שבלי קשר לאינטרס שלכם גם חברת הובלות נורמאלית מעדיפה לסיים את כל הליכי הובלות משרדים מהר ככל הניתן).

 

מי אחראי לניקיון בסיום הפרויקט ובאיזה רמה? כמו כן בהובלות משרדים צריך להיות מצוין בכתב מי אחראי לנזק צד שלישי שייגרם לדוגמא עומס יתר על מעלית שגרם לקלקול או עיכוב, פגם שהתגלה בדיעבד לצנרת או לרכזת אש בעקבות פירוק לא מסודר או מערכת ישנה שממילא כל נגיעה בה תביא לנזק או קצר ועל מי תחול האחריות.

 

בקשת הצהרה מחברת הובלות (הצהרה בלבד מספיקה) כי חברת ההובלות עובדת ומעסיקה כחוק ושומרת על כל הכללים הנדרשים בהובלות משרדים מבחינת ביטוחים, תעודות הסמכה ותשלומי מיסים ,רישום כחוק והעסקת קבלנים שעומדים בסטנדרט ובתקן הנדרש כדי לצאת מכלל אחריות על העסקת קבלן שאינו ראוי באופן עקיף או השתתפויות עסקיות מבלי תשומת לב בדבר עבירה על החוק (לדוגמא מנוף חיצוני בעל רישיון, טכנאי רשת בעלי תעודה, עובדים בעלי אזרחות ישראלית ומקבלים תלוש כחוק וכו). בכל עניין של ספק, יש להתייעץ עם עורך הדין של חברת ההובלות, לקבלת ייעוץ משפטי הולם.

 

בכל עניין ולכל שאלה נוספת אל תהססו להתקשר ואנחנו נשמח לעזור.