כיצד לארוז משרד בצורה אופטימאלית

אריזה אופטימאלית למעבר משרד מושלם

העברת משרדים הינו תחום שבו לאריזה יש השפעה גדולה על איכות ההעברה. "לכל זמן וקרטון לכל חפץ"... כן גם באריזה המיועדת להעברת משרדים ישנם כללים וכדאי להתאים את סוג האריזה לכל העברה. נשמע פשוט אבל זה נושא שלם שלוקח זמן לצבור בו מיומנות טכנית. גם אם יודעים בפועל מה צריך לעשות, זה מצריך תרגול וניסיון. יחד עם זאת אפשר להנחות בקווים כללים ולפי הדברים הנפוצים לדעת ולהבין כיצד אורזים.


רישום

ראשית, צריך להבין בכל התחום של הובלה ואריזה לדירות, חברות ולא רק לגבי העברת משרדים. כאשר אתם מסדרים קרטונים הכול ברור ומובן, אבל בתקופה ההעברה, עם הרבה דברים על הראש, שוכחים איפה כל דבר (אין סדר ואין מושג מה הולך ולאן), לכן יש לכתוב (בצורה תמציתית ובכתב קריא על כל קרטון) שם ומספר או שיוך, לדוגמא: משרד בצד שמאל או השולחן של אסנת. לא רק שלא תצטרכו לפתוח כל קרטון בשביל לדעת מה נמצא בפנים, גם הסבלים יוכלו לדעת היכן להניח כל קרטון בזמן הפריקה מבלי לשאול אתכם.


גודל

בכל הקשור ליחסי הגומלין בין קרטונים לתכולתם, ככל שהדברים כבדים יותר, הם צריכים להיארז בקרטון קטן יותר. גם בשל הכובד (קשה להרים הרבה דברים כבדים בקרטון גדול) וגם מבחינה פיזיקאלית (ככל שהקרטון קטן יותר כך באופן יחסית הוא חזק יותר). כשעושים העברת משרדים למחסני אחסנה, היתרונות של קרטונים קטנים בסידור מצומצם במחסן אף משמעותיים יותר.


חוזק

ודאו שהקרטון חדש או במצב טוב ללא "קמטים" (כאשר שמים קרטון על קרטון יש כובד רב, הקמט מוביל לעיוות שעם לחץ מספיק חזק הוא יגרום להתקפלות והטיית החלק העליון בשיפוע ולקריסת כל הקרטונים שמסודרים עליו). כמו כן לפני העברת משרד מהירה וחפוזה, חייבים למלא בסבלנות את הקרטון עד אפס מקום, כאשר הלחץ של תכולתו מבפנים תחזק אותו בהתנגדותו ללחץ מבחוץ. בעת העברת המשרד, הקרטונים עוברים לחצים (ב-3 צירי המרחב) גם מבחינת השינוע במשאית.

ספרים וקלסרים

ניירת משרדים היא רבת משקל וזו מאתגרת את הקרטון מאוד. עדיף לא למתוח את חוזקו עד קצה גבול היכולת ולהשתמש בקרטוני ארכיון עם דופנות כפולות המפחיתות את הלחץ בחצי. בעת ההעברה, יש להכין כמות מתאימה בשל העובדה כי קרטונים אלו הם קטנים יחסית ומגדילים את כמותם הנחוצה.

חפצים שבירים

בדרך כלל חברת ההובלה שמבצעת העברת משרד היא הגורם האחראי על אריזת הציוד. יחד עם זאת, את חפציכם האישיים והחשובים ביותר אפשר ורצוי לעטוף בעצמכם - עם קצת השתדלות זה גם יכול להית מהנה. שתפו ובקשו מעובדי המשרד לעטוף את הפריטים השבירים האישיים שלהם בנייר ניגוב למניעת סימני דיו ואותו עטפו שוב בנייר עיתון. הניחו בארגז בינוני\קטן על גבי משטח ריפוד של מגבת מקופלת בתחתית הקרטון ובתוכו, סדרו בצפיפות למניעת תזוזה פנימית ועל הקרטון עצמו רשמו בטוש עבה "זהירות שביר", כך שכל עובדי המשרד יהיו שותפים להליך העברת המשרד.

טיפ נוסף

כל פעם תופתעו מחדש כי גם האומדן המקסימאלי שחישבתם לכמות הקרטונים הצפויה לקראת ההעברה אינו מספיק. השאירו (בבקשה) כמה ארגזים נוספים בהישג יד, תמיד יהיו חפצים שלא נכנסו באחרים, בשל חוסר במקום או החלטות של הוספת פריטים ברגע האחרון - אם לא שלכם אז של עמיתכם לעבודה, במיוחד כשמדובר בהעברת משרדים גדולים מרובי עובדים.