טיפים קטנים שיוציא אתכם גדולים באריזת הדירה

טיפים לאריזה בקרטונים ועוד

אריזת דירה והובלתה היא (במידה רבה) הכנסת כל החיים למשאית אחת ואם נרצה להיות ספציפיים יותר, לצמצם את כל הקניין הרוחני, המזכרות והזיכרונות, הדברים הסנטימנטליים... לבושנו וכל כלינו למספר ארגזים. לכן לפני שעוברים דירה, כל כך חשוב לנו שהכל יהיה כמו שצריך - מסודר מוגן ובטוח.
לשם כך, אנו מציעים לאנשים שפעם ראשונה עוברים דירה לקרוא כמה טיפים ולקבל רעיונות.


מתי מתחילים?

הזמן המומלץ לאריזת דירה הוא כשבוע - שבועיים לפני שעוברים דירה כבר להתחיל לסדר בארגזים. חשוב לא להיות לחוצים למרות שתיאורטית אנשים חרוצים יכולים לארוז ביומיים אריזה למעבר דירה מתמשכת מפני שאתם כבר לא בכושר של סבלים מיומנים ולוקח לכם זמן להתלבט ולמיין כל דבר.

איך מתחילים?

אריזה למעבר דירה מתחילה בדברים האחרונים שתצטרכו בתקופה הקרובה. לאחר שהעברתם את כל הדברים המיועדים לזריקה\לתרומה, התחילו לארוז כלי מטבח שיוצאים רק בחגים, ספרי קריאה, מתנות ששומרים, קישוטים וכל הדברים הלא שימושיים. המשיכו עם הדברים היומיומיים עד שתגיעו לדברים האחרונים ממש לפני שעוברים דירה.

חיזוק קרטונים

לאחר שהערכתם כמה קרטונים תצטרכו לאריזת הדירה, קניתם\השגתם אותם ומיינתם בראש מה הולך לאן, קחו את הקרטונים (אם הם סגורים פיתחו והרכיבו אותם), הפכו אותם עם הפנים מטה וחזקו היטב את התחתית במסקנטייפ חזק על מנת לשמור על הקרטונים חזקים ועמידים יותר, דבר שייתן להם יתרון לאורך כל תהליך אריזת והעברת הדירה.

שני קרטונים נפרדים

לאחר מעבר הדירה תצטרכו דברים מיידים לפריקה ושימוש כגון סוודר, לפטופ, מוצרי היגיינה, כלי אוכל ודברים נוספים הנחוצים לכם ביום ההובלה לאחר שהמובילים הולכים ולפני היום הבא של פריקת ופתיחת הקרטונים וסידורם.

אריזת קרטון אחרון

השאירו קרטון לדברים שתצטרכו ברגע האחרון. השאירו אותו פתוח, הכניסו אליו והוציאו ממנו דברים לפי הצורך והשאירו אותו אתכם באוטו במהלך תהליך העברת הדירה.

סימון וכתיבה

בעת אריזת הדירה, מומלץ לקחת צמוד אליכם טוש חזק ומדבקות ועל כל קרטון שאורזים לרשום מיד את תכולתו ולסמן במקרה הצורך פירוט נוסף כגון: בגדים - אפרת \ כלי מטבח – פסח \ צלחות – שביר!! \ שמיכות – חדר אורחים וכו'

איך לסדר בארגז?

אריזת דירה טובה מתחילה בבחירת גודל קרטון נכון. ככל שהדברים רגישים ושבירים יותר, כך מומלץ לסדר אותם בארגז קטן יותר. כשעוברים דירה ישנן הרבה טלטלות והעברות מהדירה למשאית וחזרה לדירה. בכל פעם יש יותר מיד אחת ולפעמים כמה הרמות והנחות כגון על עגלה בקומת ביניים במדרגות ובמעלית. לכן, חוזק הקרטון קריטי לשמירה על הדברים לאורך כל תהליך אריזת הדירה - קרטונים קטנים יותר הם חזקים יותר נקודה. בנוסף, אין לערבב בין דברים קלים לכבדים כגון כריות וספרים. אין להשאיר מקום ריק בארגז אלא למלא אותו עד אפס מקום ולרשום באותיות גדולות שביר על כל קרטון שמכיל חפצים רגישים.

חפצים יקרים

לפני עיוור לא תיתן מכשול אומר הפתגם, כשעוברים דירה זה נכון שבעתיים (לא פחות). דברי ערך, כסף ותכשיטים שמים בתיק\מזוודה\ארגז נפרד שהולך צמוד אליכם ולא עומד לרגע לבד! רוב הסבלים אינם גונבים אך אם יש גנב בצוות, הרי שהוא מסתובב חופשי בדירה ויש לו חוש היכן בדיוק נמצא הכסף. מסיבה זאת אל תתנו למוביל להעמיס חפצים אלו למשאית בעת העברת הדירה. תיתכן עצירה בדרך מבלי שתראו והיעלמות הדברים. נדיר אבל קורה. ראו הוזהרתם.