העברת משרדים - בעיות ועקיצות נפוצות

כיצד תימנעו מעקיצות בהובלות

גניבות והעלמת נזקים

חשוב להבין שיש בעיה של כוח אדם בתחום ההובלות ובכל תחום שהוא עבודת כפיים או דורש מאמץ פיזי גבוה. תחום העברת משרדים אינו יוצא מן הכלל - אין הרבה עובדים טובים ונאמנים שאין איתם בעיות משמעת, במיוחד בחברות הובלת משרדים ודירות המשלמות שכר נמוך יחסית ומחליפות עובדים כמו זוגות גרביים.

לכן כשאחד הסבלים מעורב בגניבה או בנזק לרכוש, קשה מאוד לבעל החברה להתמודד עם זה ולפעמים כל עוד זה לא פוגע בכיסו הוא גם מעלים עין מתופעות כאלו, במיוחד כשמדובר בתקופה של לחץ בעבודה ואין להשיג עובדים זמינים. באופן מובהק, ככל שחברת ההובלה היא מסודרת יותר ונותנת שכר הולם ומשכורת מלאה וקבוע (גם לימים ללא עבודה), כך העובד נמנע מגניבות ונזהר מלגרום נזק מהחשש להפסיד עבודה טובה ואילו עובד זמני בחברה עם שכר נמוך וללא תנאים טובים (תלוש משכורת, פנסיה, ביטוח ימי חופשה ומחלה, דמי הבראה), יתפתה להתנהג ללא "מצפון" וללא עכבות.

איחור\אי הגעה

דבר זה עשוי לקרות לא רק בתחום העברת דירות או העברת משרדים קטנים (ולא רלוונטי בחברות גדולות). אין צורך להסביר לך כמה עמידה בלוחות זמנים היא חשובה. אתה מחכה ומחכה ושום דבר לא קורה, מתקשר למוביל והוא אומר לך שהיה לו עיכוב בלתי צפוי (הנהג חולה, הרכב לא מניע, יש לו פנצ'ר - הוא כבר יבחר משהו מרשימת התירוצים). לאחר שעה נוספת אתה מתקשר שוב והמוביל אומר לך שהיום כנראה הוא כבר לא יספיק להגיע... מסתבר (הסיבה האמיתית) שהוא קיבל הצעה של העברת משרד בדקה ה-90, שהיא טובה יותר ומכניסה יותר ואם הוא יתקשר לבטל מסיבה זאת הוא יהיה חשוף לתביעה והשמצה. לכן הוא נעזר באמתלה ויוצא נשכר ואתם יוצאים מופסדים.

מחיר משתנה

סגרת מחיר להעברת המשרד שלך במחיר שהתאים לך וביום ההובלה מגיע המוביל ומסביר לך שיש שינוי במחיר בגלל אי אלו הבנות ואי אלו אילוצים, כגון מחיר פר הובלה המחושבת כך שתכולת המשרד תכנס ב-4 משאיות, אך בשל הערכה לא נכונה מסתבר שצריך 5 משאיות והמחיר קופץ. או שמתגלה לנו שמחיר העברת משרדים אינו כולל בתוכו את פירוק והרכבת הרהיטים או לא כולל מנוף, דבר שהיה צריך לציין במתן ההצעה אך נוח למוביל להוסיף זאת ביום ההובלה כשהמוביל והסבלים כבר החלו בהעברת המשרדים וכבר אין לך ברירה, ועוד בעיות ועקיצות שונות ומגוונות בהתאם לאופיים של משרדים (למשל: אם זה משרד עם ארונות תקשורת אז אי הבנה בנושא זה).

"כבדהו וחשדהו" – היחס לצוות העברת המשרדים

העברת משרדים הוא ענף שבו צוות הסבלים עובד מאוד קשה במשך שעות מרובות תחת עומס עבודה, ללא הפסקות מנוחה. העברת משרדים נעשית כמעט כל השבוע ובמזג אויר חם וקר ללא מיזוג. הטיפ מהוה נדבך חשוב של הפגנת שביעות הרצון מהשתדלותו למניעת נזקים, שריטות וטלטולים, גם כאשר החפצים מאוד כבדים. בהכרת התודה ממאמצו המתמיד תחת תנאים קשים אלו, להיות סבלני ואדיב כלפי הדרישות והבקשות השונות של הלקוח במהלך העברת משרד.

לגבי השמירה על החפצים יקרי הערך, לא צריך להיות פרנואיד, בסך הכול המובילים יודעים את מלאכתם ודואגים שתהליך העברת משרדים יהיה ללא תקלות או תלונות מצדך אך צריך להיות עם יד על הדופק. בכל הקשור לזמן העברת המשרד במשאית עצמה, ייתכן שהמוביל עצמו לא מודע לזה אך אחד הנהגים החליט על "עצירת ביניים" לא מתוכננת ופרק מתוך המשאית חלק מהציוד ומיד המשיך ליעד כאילו שום דבר לא קרה. לכן אם הדבר מתאפשר לכם, ארגנו שעם כל משאית שיוצאת יהיה רכב מלווה, הודיעו זאת למוביל גם אם בפועל לא תממשו את זה. כך התרגיל שאינו נפוץ בהעברת משרדים (אך קרה מספר פעמים ידועות בעבר) לא יעלה במחשבה של צוות העובדים.

כל בעיה שתיווצר בזמן פרויקט העברת משרדים וכל בקשה כדאי להפנות לראש הצוות או למנהל הפרויקט (ע"פ חשיבות העניין) ולא להטריד את הסבלים או לעמוד במסלול הליכתם. מתן עצות כיצד לארוז או איך להרים מקשים עליהם בצורה מנטאלית ומוציאה כעסים לא בריאים.

 

אהבתם את המאמר? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו, תעשו לייק (כמובן) והישארו מעודכנים בכל המאמרים החדשים בתחום.