תרגילים של מובילים חלק א' - מובילים לא ישרים - ממה להיזהר

בוחרים באחים יששכר ולא במובילים שעושים תרגילים

כתבה ראשונה בסדרת הכתבות "תרגילים של מובילים" ונתחיל עם כל התרגילים של מובילים לא ישרים - קראו ושימו לב.


מס ערך מוסף

אוקי, המובילים לא המציאו את השיטה... זה הא-ב של כל בעל מקצוע תחמן - לאחר שסגרתם עסקה וחשבתם שזה המחיר ולאחר הביקור בביתכם, ביום ההובלה, כשכבר עברנו את נקודת האל חזור, רק ביום המעבר מתגלה לכם העובדה שזה לא כולל מע"מ. אל תתפתו, מחירים חייבים להיות כוללים מע"מ אלא אם כן נאמר במפורש שזה לא כולל מע"מ ואע"פ כן בדקו בזמן הצעת המחיר מול המובילים המומלצים האם המחיר כולל מע"מ כולל אריזה כולל מנוף מה זה לא כולל "ואיזה הפתעות יהיו".

המקרר הגדול

לעיתים חברות ההובלות נוקטות בשלב נוסף "באבולוציה של התחמנות". המטרה: תמיד להרוויח עוד קצת מעבר למה שסוכם. מובילים ישתמשו באמרות כגון: אני עושה עבודה מכל הלב אבל... "המקר גדול וכבד יותר ממה שאמרת", "הקרטונים כבדים מאוד מה שמת שם ברזלים?" "מה זה הספרייה ישנה אני לא יכול לקחת אותה ככה חייב לעשות אריזה מיוחדת" ועוד עקיצות מעין אלו הנפוצות בקרב מובילים זולים שרוצים להגדיל את הרווח כל עוד אפשר לעשות כן ותמיד לחפש אמתלה מדוע אפשר לקחת מכם תשלום נוסף, גם אם תיארתם בפרוטרוט יהיה איזה משהו שמנהל ההובלות ימצא\ימציא, בבקשה תבחנו כל מקרה לגופו, אמנם לפעמים הם צודקים, אבל לא לתת אוטומטית תוספת לכל דורש לכן חשוב לבחור במובילים מומלצים.

המעלית הקטנה

מובילים שטוענים שהמעלית קטנה או המרחק מהמשאית לבניין רב או אין חניה זמינה וכהנה סיסמאות. אמנם זו לא רמאות קלאסית אך גם לא בדיוק גילוי נאות. תתפלאו שגם בעלי מקצוע ישרים אוהבים לעשות ראש קטן כל עוד זה משחק לטובתם כאשר הם לא באים לתת הצעת מחיר בבתיכם ולא שואלים את כל השאלות הנכונות והמלאות שצריך לשאול בטלפון, אם המעלית גדולה, סחתין אבל אם המעלית קטנה יש כאן הזדמנות להרוויח כסף... מובילים מומלצים שנותנים שירות מכל הלב והנשמה, מבררים או באים להצעת מחיר היו מגלים שהמעלית קטנה, והיו מעדכנים שההובלה תהיה יקרה יותר ואז היה לנו הזדמנות לברר מחירים אצל בעלי מקצוע נוספים, הוא לא בדק ולא ידע ונתן מחיר שהיה נראה לנו משתלם.

ספירת קרטונים

מובילים זולים מאוד אך שמתנהגים בקטנוניות הם לפעמים גרועים מבעלי מקצוע תחמנים, אם אמרתם לדוגמא שיש לכם 20 קרטונים ויצא 23 רוב המובילים המומלצים לא יגידו שום דבר ואפילו לא יספרו, מלבד כאלה שהם קטנוניים ומחפשים להיות צודקים שזה מעשיר את חשבון הבנק שלהם.

.אם אהבתם את המאמר ואתם חושבים שזה עוזר ודאי תרצו לדעת על תרגילים נוספים