?האם חייבים נייר אריזה חום לכלי זכוכית שבירים במעבר דירה

אריזה ומעבר דירה

כל הזמן שואלים אותי במה הכי כדאי לעטוף כלי זכוכית וחרסינה כמו יש לי סרוויס פורצלן של סבתא רבה שאני פוחד שישבר או תן לי את החומרי עטיפה הכי טובים זה סט יקר אני רוצה שהכל יעבור בלי סדקים או שברים לדירה החדשה אז הנה כמה דברים לגבי נייר חום ועטיפת כלים בכלל.


למה בעצם נייר?

אפשר לעטוף גם ניילון פצפץ או ספוג לבן דק וכדומה ובעצם אפשר לעטוף בכל דבר שמגן ושומר אין חוקים ואין כללים כל דבר שייעשה את העבודה מבחינתנו מתאים וכשר. אממה... לא תמיד "כל המרבה הרי זה משובח" מהסיבה הפשוטה שחומרי אריזה לא קוטפים על העצים צריך לרכוש ולא תמיד בזול (תלוי איזה איכות ומה הכמות הכללית) יש למצוא את האיזון בין השמירה על החפצים לבין עלויות חומרי האריזה אם לא זה הופך להיות מיותר וגמלוני.


מה ההבדל בין נייר לבן לנייר חום לאריזה?

נייר לבן פשוט– לא נותן מספיק הגנה בפני רעידות חזקות או בינוניות אמנם זמין בכל בית ולעיתים ניתן להשתמש בו כברירת מחדל רק לשים לב שקצוות הנייר (גם הלבן וגם החום) לעיתים יכולים לשרוט כלים עדינים מאוד ולכן שמקפלים צריך לתת את תשומת הלב

נייר גלי דו שכבתי – לא מתאים לעטיפת כלים מפני שאינו גמיש מספיק לעטיפה צמודה (אמנם כיום ניתן להשיג סוגים מאוד דקים ורכים המאפשרים זאת אך בדרך כלל הנייר גלי הקלאסי מחוספס ומוגבל בקיפולים קטנים מה גם שהוא נורא יקר ביחס לנייר חד שכבתי פשוט) בנייר גלי דו או תלת שכבתי נשתמש במקרה הצורך בעטיפה של אגרטלים גדולים או מנורות שנדליר וכו'.

נייר קרפ חום – יתרונו בקשיחותו שהוא מקופל הוא מונע כיווצים ומעיכה ושומר הייטב על הכלים כל עוד לא מדובר במכה חזקה או חבטת הקרטון שמניחים אותו בלי "העדינות המתבקשת" הנייר החום סלחני ואורז המתחיל אינו יקר ונח לעבודה גם למי שאינו מנוסה ומקצועי.

נייר עיתון –שואלים אותי למה בעצם לא לגלגל בתוך נייר עיתון כמו שהיינו עושים פעם?! נייר העיתון יכול היה להיות אלטרנטיבה טובה אילולי הוא היה סטרילי ולא היה משאיר סימני דיו או מריחות אם כוסות היין מתלכלכים מהעיתון ביום חם ודביק זה קשה להחזיר להם את הברק.


איפה קונים \ משיגים נייר אריזה?

נייר קרפ חום לאריזת כלים אפשר לקנות בכל חנות למוצרי אריזה ומעברי דירה או ציוד משרדי תמיד הקנייה מספק משתלמת יותר קל וחומר שמדובר בחניות עם עמלה גבוהה לצרכן. נייר חום אמור להיות זול ובמחיר שווה לכל כיס, אל תתנו למוכרים למכור לכם במחיר מופקע הכי טוב זה להתייעץ עם המובילים שעושים לכם את ההובלה איפה ניתן להשיג במחיר הכי זול ובחנות הכי קרובה.
אני ממליץ פשוט לבקש מחברת ההובלה לספק לכם נייר קרפ בכמות הנדרשת (+כמה ניירות רזרביים) בין אם במסגרת העברת הדירה שלכם (הכלול במחיר ההובלה) ובין אם אתם עוברים לבד בדרך כלל ניתן לקנות מהמובילים במחיר אטרקטיבי יותר מהחנויות.


מה לא צריך אריזה במעבר דירה

היי, לא צריך להשתגע... גם אם רוצים להגן הגנה מלאה על החפצים אי אפשר לעטוף את כל העולם, חלק מהעבודה של הסבלים הוא להרים, להזיז, להעלות, להוריד, לשנע, להוביל ולהניח במקום בצורה מבוקרת זהירה ואחראית, אם הסבלים לא יעשו מלאכתם נאמנה ולא יזהרו, לא תעזור שום אריזה. העטיפה נועדה לתת אקסטרה בטחון שלא ישתפשף משהו בפינות החפצים או במקומות המועדים וכגיבוי נוסף לחוסר תשומת לב רגעית וכדומה, לכן תקפידו לארוז את מה שרגיש ותשחררו קצת בקשר לשאר החפצים בדירה, תנו לעוסקים במלאכה פשוט לעבוד כמו שהם יודעים והכל יבוא על מקומו בשלום.


בהצלחה!