אריזת דירה למעבר דירה – מה לארוז ומה לא

מה אורזים ומה לא

בשעה טובה מצאתם דירה כלבבכם לאחר חיפושים ובירורים' סידורים וריצות ואוטוטו אתם מוכנים למעבר דירה. כדאי לדעת שאריזת דירה היא המרכיב הכי חשוב בתהליך המעבר.

 

חשוב לבחור חברת הובלה טובה עם המלצות, שעובדת בצורה זהירה. אך למי שזו פעם ראשונה ולא ממש חשב על זה עד הסוף, נאמר, כי גם אם הסבלים ישתדלו לעשות מעבר דירה הכי בזהירות, כלים שבירים ומוצרי אלקטרוניקה עדינים המונחים בקרטון בצורה לא נכונה עשויים להישבר במהלך המעבר.

 

לא משנה כמה הסבל יהיה רציני וטוב, במעבר דירה תמיד עלולה לקרות תאונה או החלקה או שריטה על המקרר או קילוף פלטת השולחן במדרגות צרות.

אריזה טובה ונכונה יכולה למנוע את הבלתי צפוי (או הבלתי מתוכנן), אך לפני שמשקיעים זמן מיותר באריזה עצמה כדאי לנפות את המוץ מהתבן.


אז מה עושים?

התחילו לתכנן את מעבר הדירה מראש, חישבו על שלב האריזה כחודש לפני המעבר. אריזת הדירה עצמה לוקחת כשבוע עד שבועיים תלוי בגודל הדירה, אך אם אתם עושים הכל בעצמכם כולל הכנת כל הסידורים בדירה והכנת מוצרי האריזה זה יכול גם לקחת חודש.

מיון הרהיטים והחפצים, מה עובר דירה ומה נישאר. לא כל הריהוט הולך אתכם לדירה החדשה, ראשית תבדקו מה אתם קונים ומה אתם עושים עם הרהיטים הישנים.

הכינו רשימה של חפצים על מנת לאמוד את הכמות הנדרשת של מוצרי האריזה השונים, זוהי גם הזדמנות לקחת מידות של מוצרי החשמל בדירה ולבדוק שהכול מתאים לנישות בדירה החדשה. 

מעבר דירה הוא הזדמנות להיפטר מדברים נוסטלגיים שאבד עליהם הקלח או חפצים שאינם בשימוש ואין לכם לב לזרוק, קבלו החלטה, אריזת דירה היא הזמן לאזור אומץ, היפטרו מהרגלים רעים והדברים שמפריעים לכם לפני שלב אריזת הדירה, זה יחסוך לכם הן אריזה והן פריקה, ולמעשה בסופו של דבר אולי אחרי הכול תצטרכו גם לזרוק אותם.

תוכלו כמובן לתרום ולהעניק לנזקקים זה ייתן לכם הרגשה טובה וסיפוק. כשמדובר בחפצים יקרי ערך ניתן לתת לקרובי משפחה או למכור באתרי יד שנייה באינטרנט, אל תתעקשו על מחיר גבוה, בסוף תישארו עם הדברים בדירה.

הכינו פתקים דביקים או רשימה וחלקו את הדברים בדירה לארבע קבוצות: לקחת, לזרוק, לתת, ובספק - הקדימו עוד טרם האריזה לתת ולזרוק את מה שכבר בטוח.

ככל שתעשו זאת לפני אריזת הדירה כך יישאר לכם מקום פנוי לתמרון להוריד מטלות ולהשאיר מקום למוצרי האריזה שתכניסו לדירה.