אריזת דירה בצורה נכונה

קופסאות אריזה

המדריך השלם לאריזה נכונה למעבר דירה

לכל תכולה וציוד נדרשת האריזה המתאימה עם החומרים המתאימים, על מנת לשמור על הדברים מפני הטלטלות בהובלה ובפריקת התכולה לאחר מעבר הדירה יש להקפיד על אריזות חכמות לכל חפץ ע"פ מאפייניו. חשוב לדעת איך מתי וכמה לארוז וגם מה לא לעשות...

אריזת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה

באריזת מוצרי חשמל ומכלולים יש להפריד בין המכשיר לבין חלקיו למניעת שריטות או חיכוך ביניהם בזמן ההובלה המלווה בטלטולים לדוגמא הוצאת מחסנית דיו מהמדפסת, דיסקים מהמחשב, תבניות מהתנור וכו' ועטפו כל חלק בנפרד אבל בתוך אותו הארגז, אם אפשר במהלך האריזה הצמידו במסקנטייפ את המכלולים למכשיר כדי שלא ילכו לאיבוד אותם החלקים הקטנים בסוף המעבר לדירה החדשה בשלב הפריקה. לדוגמא ברגים או כבלים או גלגלי שיניים.

טיפ נוסף, במקרה ויש ריבוי כבלים ומחברים אפשר להוסיף מדבקות על כל תקע\מחבר\ראש כבל לאיזה מקום הוא שייך\מתחבר, ובנוסף תמיד האריזות המקורית עם הקלקר או הקרטון הייעודי של המכשיר הם מוצרי האריזה הטובים ביותר השתמשו בהם אם שמרתם עליהם.

 

אריזת נעליים בגדים ומצעים

אריזת בגדים ומצעים היא קלה ופשוטה: מקפלים ושמים בארגז, אמנם בתהליך האריזה יש לאמץ את שלושת הדברים הבאים: הראשון מיינו בכל ארגז את הבגדים לפי חדר\אדם\עונה למען סידור מהיר בפריקה, שנית כל בגד או שמיכה (במיוחד פוך ומעילים) לאחר הקיפול וההנחה בקרטון דחסו אותו כלפי מטה בשני ידיים על מנת לחסוך מקום בקרטון (ובסך הארגזים בסופו של דבר) שלישית לפני שמניחים אותם בקרטון פתחו שקית גדולה בתוך הקרטון וסגרו אותה היטב לפני שאתם סוגרים את הקרטון.

לגבי אריזת נעליים אם שמרתם את אריזות הנעליים (הקופסאות המקוריות) מה טוב אם לא נסו לסדר בארגז באותה השיטה של סידורם בקופסת נעליים המקורית (בטן גב), כך שאם הקרטון ילחץ הוא לא ימעך את הנעל כלפי מטה אלא הסוליה תשכב לרוחב ותשמור על צורת הנעל.

טיפ נוסף, במקרה ולא השתמשתם בבגדים או בנעליים בשתי העונות האחרונות סביר להניח שהם כבר לא ישרתו אתכם, לפני האריזה למעבר הדירה החדשה תנו למישהו אחר ליהנות מהם או שימו בתיבות החלוקה לנזקקים.

אריזת כלי מטבח ומוצרי אוכל

אריזת מוצרי אוכל חייבת להיות מוקפדת בסגירה כפולה של כל דבר מהסיבות הברורות, לזכור שלפעמים לוקח יותר זמן לפתוח את כל הארגזים בפריקת האריזה לאחר מעבר הדירה מאשר תכננו, ובדרך כלל בגלל אילוצים ואירועים בלתי מתוכננים מוצרי האוכל יישארו הרבה יותר זמן בקופסאות משתכננו ויתקלקל או יתייבש עד שניזכר בו לאחר כל המטלות שאנחנו טרודים בהם. לכן מלכתחילה אל תארזו מוצרי מזון רכים או טריים והשתדלו לסיים אותם לפני שאתם עוברים הדירה, בנוסף אם כבר ארזתם כאלה השתדלו לטפל בהם ראשונים בשלב הפריקה.

אריזות סרוויס וכלי מטבח שבירים יתבצע ברגישות הרצויה כאשר עדיף להשתמש בנייר חום לעטיפה ולא בעיתונים המשאירים לפעמים כתמי דיו [בחום] ולעטוף כל גביע צלחת או כוס בנפרד, להצמיד כלי אחד לשני ולרשום על הקרטון זהירות-שביר! באריזת כלים שבירים חשוב לא להשאיר בארגז חלל ריק ולו הרווח הקטן ביותר בשל התזוזה והנקישות של כלי אחד בשני, באריזת הקרטון בין הרווחים אפשר לדחוף ברכות דפי עיתון לריפוד משני, גביעים תמיד לסדר בצורה אנכית וצלחות בצורה אופקית להעברת דירה ללא נזקים.

בתוך הקרטון עצמו, את הסכו"ם והכלים חדים יש לארוז באריזה נוספת עדיף בתוך קופסת פלסטיק כדי למנוע שריטות ופגיעות אם אין בנמצא לגלגל היטב בנייר ולהניח בתחתית הקופסא. כלים גדולים כמו סירים ומחבתות אין צורך באריזה מיוחדת אבל אפשר למלא אותם בכריות כלים, מטליות, פותחנים קיסמים וכל הפיצ'פקייס של המטבח לניצול מקום מקסימאלי.

מומלץ לנקות ולנגב היטב את כל הכלים לפני האריזה אל תתפתו להתעצל... שאריות מזון עלולות להיות דבר לא נעים שעוברים אם יש עיכוב בפריקה של האריזה לאחר שאתם עוברים דירה.

טיפ נוסף, כאשר עוברים דירה ויש לכם סט מאוד יקר או סנטימנטלי במיוחד, אנו ממליצים בשלב אריזת הדירה לשים את הקרטון על משהו גבוה, שלא יקבל בעיטה או מכה מאחד העוברים ולקחת את הארגז הזה אתכם באוטו באופן עצמאי ולא לסמוך על הסידור במשאית, בתהליך העברת דירה טעויות קורות ואין דבר כזה זהירות יתר.

אריזת חומרי ניקוי וכלי אמבטיה

כל חומרי הניקוי הנוזליים מצריכים אריזת דירה בצורה מאוד זהירה, במיוחד כאשר הפקקים הלחיצים של סבון ידיים נוזלי ושמפו מאוד שבירים ונוזלים עם אי אלו טלטלות, אפילו בקבוקי ההתזה והספריי למיניהם מטפטפים כאשר הם בהטיה או הפוכים, מרככי כביסה וקנקנים גדולים יש לשים בקרטון נפרד מהמכלים הקטנים\נמוכים לאריזה אחידה. לפני שמכניסים לקרטון יש לפתוח אל תוכו שקית זבל חזקה ובתוכה לסדר ולפני שסוגרים את הקרטון לסגור אותה היטב עם קשירה, כאשר באריזתם יש להצמיד אחד לשני במצב של עמידה בלבד. הדבר נכון לגבי אריזת כל הבקבוקים והמכלים בדירה כגון מוצרי האמבט, מוצרי הניקיון חומרי בניין כדוגמת צבעים ומדללים, חומרי משרד ואריזת כל מוצרי האוכל הבאים בבקבוקים במיוחד שמנים ורטבים.

טיפ נוסף, כאשר אנו מסיימים את אריזות הדברים ורושמים על הקרטון את פירוט התכולה ומוסיפים שביר, יש לצייר את הסימון הבינלאומי המוסכם באריזת תכולת דירה והוא 2 חצים שמופנים כלפי מעלה דבר שמבהיר לסבלים שאין להפוך את הקרטון או להטות\לסדר אותו באופן נטוי, זוג החצים כלפי מעלה יירשם לפחות משני צדדי הקרטון. למעבר דירה ללא הפסד ונזקים.

אריזות ספרים מחברות וקלסרים

אריזת מוצרי נייר ודברים כבדים תהיה בקרטונים קטנים וחזקים. מומלץ מאוד להשיג לצורך האריזה קרטוני ארכיב שהם בעלי דופן כפולה, ידיות נשיאה בצדדים ומכסה רב פעמי לנוחיות מרבית. אריזת דברים אלו בקרטון ארכיב שומרת מאוד על הדברים, מאפשרת העמסת קרטון אחד על השני לגובה רב מבלי שהקרטון ימעך או יקרע בשל תכולתו הכבדה.

אריזת תמונות ציורים ופסלים

לצורך אריזת תמונות יש להשתמש במוצרי אריזה ייעודיים, אם זו תמונת שמן או ציור בחומרים מריחים במיוחד יש לעטוף בעדינות את חזית התמונה בנייר משי עדין המגיע ביריעות\דפים\גיליונות אם זה ייעטף ישירות בנייר מחוספס או חלילה בניילון זה יידבק לתמונה וישרוט או יסיר צבע. באריזת תמונות יש להצמיד כל זוג תמונות מאותו הגודל אחת אל השנייה פנים לפנים כאשר הגב הוא החשוף, וללפף כמעה מסביב ולאחר מכן בכל אחת מפינות התמונות יש לשים קרטוני זווית\פינות מיוחדים או ללפף כמה פעמים עם לפלף על השפיץ של הפינה. בדרך כלל בהובלת תכולת דירה המוביל צריך לעשות זאת בדיוק כמו את אריזות הרהיטים כאשר התשלום על שירותי אריזה למעבר דירה הינו חלק בלתי נפרד ונכלל מהתשלום על שירותי ההובלה. אך יש לבדוק שהוא אכן עושה זאת ועושה זאת נכונה.

אריזת פסלים מחומרים שבירים ורגישים יש לעטוף בפצפץ ולחזק במסקנטייפ ואילו אריזת פסלים ממתכת או מחומר חזק אחר כגון שיש אפשר לעטוף בניילון נצמד בלבד אך להתעקש שבתוך המשאית ובמשך העברת הדירה יעטפו אותו בשמיכה וכדומה.

אריזת זכוכיות ואגרטלים

כל אריזת אגרטל, מדף זכוכית, נברשת או חפץ שביר אחר חייב אריזה בשני שכבות, הראשונה עיטוף בפצפץ וחיזוק בנייר דבק מסביב והשנייה לפי הצורך כאשר מומלץ מאוד להשתמש בקרטון גלי רך אשר מעניק אלסטיות וספיגת זעזועים לכל אורך מעבר דירה. אריזה כזאת תשמור גם על הדברים הרגישים ביותר, באריזת תכולת דירה אל תמנעו אפילו לצרף הרבה כלי חרסינה ומתנות שבירות קטנות לעטוף כל אחד בנפרד ולשים הכל בקרטון אחד.