ארבעה דברים שחשוב לדעת כשעוברים דירה

ארבעה דברים על העברת דירות, מאת האחים יששכר

עוברים דירה? שיהיה לכם בשעה טובה. רק אל תשכחו כמה דברים שכדאי להשלים טרם כניסתכם לדירה. כל הדברים האמורים נכתבו מניסיון אך הם דברים טריוויאליים וכורח המציאות וכל זוג או משפחה שעוברים דירה נתקל בהם.


שיפוצים בדירה

דירה מצריכה לפעמים צביעה, תיקונים, הוספת דקורציה, החלפת דלתות מטבח או החלפת וילונות וברזים, נקודות חשמל, החלפת צילנדר רב בריח את כל אלה כדאי לעשות עוד לפני שאתם עוברים הדירה על מנת להיכנס לבית מוכן ומתוקתק. במקרה והשיפוץ בדירה יהיה יסודי ולמשך זמן ממושך, כדאי כבר לחשוב על שירותי אחסנה לתכולה והשכרת דירה זמנית בין הזמן שאתם עוברים מהדירה הישנה לבין הזמן שאתם נכנסים לדירה החדשה.


שירותי הדברה

כדאי לנצל את העובדה שהדירה ריקה ולהזמין הדברה עוד לפני שאתם עוברים דירה. בקשו הדברה עם חומרים ידידותיים לסביבה ובלי ריח. ייתכן ולאחר ההדברה ולפני העברת החפצים תצטרכו לשטוף את הדירה מחומרי ההדברה (בדרך כלל לאחר 3 ימים) אז כדאי לתכנן את הזמן הדרוש ולנצל ימים אלו גם לשיפוצים ולשינויים לפני שאתם עוברים סופית לדירה. כמו כן, אם תכניסו את הקרטונים והציוד, השטיפה תרטיב אותם וזה לא נעים. אם כן, כדאי לעשות את ההדברה אם אפשר הכי הרבה זמן שאפשר לפני שעוברים.

ביטוח דירה

אם הנכם עוברים לדירה שקניתם זה עתה, הדבר ילווה בדרך כלל דרך ביטוח המשכנתא אך גם אם זה דרך סוכן פרטי במקרה ואתם עוברים דירה וביטחתם את הדירה ותכולתה עד כה כדאי לבטח גם בדירה החדשה. במיוחד בשנה הראשונה, אל תשכחו לקבל הצעה מסוכן עוד לפני שאתם עוברים לדירה. ניתן גם לעשות גרירת ביטוח קיים מהדירה הישנה במהלך המעבר. יש לציין כי גם בדירות חדשות "מהניילון" יש אי אלו הפתעות - היו דברים מעולם ובשביל ראש שקט עד שנדע שהכול בסדר ובטוח אפשר לחשוב על כיוון זה.

מפתחות

אל תשכחו, עוד לפני שאתם עוברים לדירה החדשה בבניין משותף, שכפלו מפתחות של הלובי או דלת הכניסה לחדר המדרגות. אפילו לחדר המקלט או שער החצר המשותפת אם יש. וכן, אם אתם עוברים לדירה בבניין ישן בדקו שקיבלתם מפתחות למנעולי שרשרות בבניין, אם זה לגז, מחסן או רכוש משותף.