למה כדאי לך להעסיק עובדים בעלי מוגבלויות?

למה כדאי להעסיק עובדים בעלי מוגבלויות

אנחנו קמים בבוקר למשרד אצים ורצים לכל הכיוונים דואגים לעסק לעובדים ולמחזור המכירות, גם שיש לנו קצת זמן פנוי אנו עסוקים בחיים הפרטיים, כל אחד יודע שמידי פעם הגוף צריך מנוחה והנשמה חופשה להתרענן להחליף כח.

ה Pause בחיינו מאפשר להסתכל על העולם שלנו מבחוץ להסתכל על עצמנו ועל אורח החיים הלחוץ שלנו ממבט על אובייקטיבי ולהתבונן מה אפשר לעשות טוב יותר איפה כשלנו מה מטרותינו ומה השגנו, לא רק בחומר אלא בעיקר ברוח, כמו שהולך השיר "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו..."

  

להיות חברתי והוגן - טוב למצפון וטוב לעסק


גם אם לא נולדת עם מצפון חברתי מפותח זה אף פעם לא מאוחר לתת ולתרום אבל אם קשה לך לוותר על הכנסות או לקצץ בהוצאות השורות הבאות יישנו את כל הדעות הקדומות המונעות שילוב עובדים במשרד.


יתרונות מעניינים:


לכידות – העסקת עובדים בעלי מוגבלויות מוריד לחץ ותחרות ומגביר את הלכידות והסבלנות במקום העבודה, כאשר יש אווירה משפחתית ואמפתיה בין העובדים אידאלית לפריון בעסקים כאשר שיתוף הפעולה בין המחלקות ובין העמדות במשרד ללא תחרות ומאבקי יוקרה\קרדיט נותנת זרימה חופשית של מידע ומלאכה והכל מתבצע טוב יותר מהר יותר ויעיל הרבה יותר.


אחריות – כל מנהל מחלקה או אגף הממונה על עובדים בעלי מוגבלויות צריך להיות מודע לאחריות הרבה על צרכיהם ומגבלותיהם והתחשבות בגישה בהפסקות ותנאים סוציאליים הובלת משרד באחריות הוא אחד מהתכונות הנרכשות במהירות ואחד מהחושים האפקטיביים ביותר לעסק מצליח ואמין.


הערצה – מוסר העבודה האינדיבידואלי שונה מעובד לעובד לכל אחד אמות מוסר וסטנדרטים שונים הן חינוך מבית והן מחויבות כלפי העסק, אחד הדברים מסתבר הדומיננטיים ביותר במוסר העבודה הוא פונקציה של כמה העובד רואה בשירותי החברה כמוסריים והוגנים וכמה הוא תופס את המנהל כאדם ישר ומוסרי חברה שמרמה לקוחות או מנהל בעל התנהגות קלוקלת משדר כלפי מטה והעובד מרשה לעצמו לזלזל ולתחמן את מקום העבודה עצמו את המנהלים ואת העמיתים. כאשר המנהל מעסיק בעל מוגבלויות אוטומטית ההערכה של העובד עולה עשרות מונים ומדרבנת אותו להיות חברתי עוזר ופרודוקטיבי למען מטרות הארגון ולהיות חלק מהובלת המשרד להצלחה ומהדרך של החברה בה הוא עובד.

 

גיוון ושונות -מצרך יקר להשגת מקוריות והשגיות


ככל שהמשרד שלך לא בנוי על לקוחות עם צבע אחד או מכנה משותף בודד והמוצרים שלך עם פונקציות שונות והשירותים שאתה נותן במחירים שונים כך אתה מבין שגם העובדים שלך לא יכולים להיות עשויים באותה השבלונה.


כיום כל מנהל חברה הפתוח לאני החדש ומבין שלימוד והשקעה באדם הוא השקעה בעסק וכל מנהל חברה מבין שההון האנושי מוליך את הרווח למפעל מבינים יותר ויותר את נחיצות המגוון להתקדמות יצירתית בחברה.


מחקרים רבים בנושא המבוססים על אסיפת נתונים אובייקטיבים בחברות ועסקים קיימים המיישמים את גיוס העובדים השונים ליצירת גיוון מכוון מלכתחילה כגון חברת Google (המובילה בתפיסת עולם זו) מראים חד משמעית כי כושר האלתור במרחב המוצרים, כושר ההסתגלות של החברה לשינויים פתאומיים במשק, כושר ההמצאה מחדש בעת משבר פיננסי או גלובלי בתחום וכושר האימפרוביזציה והתפוקה בחברות עתירות ידע תלוי במגוון הדעות המחשבות והרעיונות של עובדים הבאים מרקע שונה מסביבה שונה וממקום מגורים שונה ובעל תרומה ניכרת להובלת המשרד קדימה והצעדת החברה לאפיקים פורצי דרך.


כל זה לא חדש ולא מחדש לאיש, מה שמפתיע (חלק מאתנו לפחות) שהעסקת בעלי מוגבלויות לא רק שמעצים את היכולות כחלק מהתרומה האישית של כל אחד בשל המגוון אלא שיש 3 יתרונות איכותיים נוספים המיוחדים לאוכלוסייה נפלאה זו.


היתרון הראשון: זווית השקפת העולם יוצאת הדופן וההתמודדויות השונות מביאות את העובד להיות מוביל ויצירתי בדרכו שלו ולמצוא פתרונות בגישה שונה שגם הלא אפשרי ניתן ואפשרי.


היתרון השני: שילוב שונה בדומה מקרין על שאר העובדים את ההסתכלות על העולם ועל הלקוחות של החברה ומתן אפשרויות שירותים ומוצרים והובלת העסק בראייה רחבה יותר ומותאמת לכלל האוכלוסיות במשק.


היתרון השלישי: שאיפת העובד המאותגר והמתמודד עם קשיים ולמרות הכל משתלב ופעיל ותורם נותן לעובדים מסביבו אנרגיות וגירוי להעלות את ה "100%" שלהם לרף שאפתני יותר גם בחיים האישיים וגם כלפי מקום העבודה.