העברת מפעלים - כמה דברים בסיסיים שכדאי לקרוא לפני העברת המפעל

העברת מפעלים בתבונה עם האחים יששכר

העברת מפעלים - דברים שכדאי לקרוא לפני העברת המפעל

"מפעל חייכם" הולך לקבל מיקוד חדש אתם נרגשים ועסוקים עד מעל הגג, רוצים שילך חלק, שיהיה מושלם, הזזת הציוד ופס הייצור היא מודיפיקציה מגה לוגיסטית מורכבת וזקוקה לשילוב זרועות בכל האספקטים, התחום של האריזה הוא אחד הזרועות הנחוצים להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר.

הובלת מפעל מקצועית קריטית למעבר ואתחול הייצור

כל שיקולי עלות תועלת בהעברת מפעלי ענק או מעבדות של חברות הייטק למקומם החדש כוללים בהכרח את מרכיב ההובלה.

לבחירת חברת ההובלות השפעה דומיננטית על הצלחת המעבר. כל חברות ההובלה מביאות איתן את כל הניסיון, החכמה, המיומנות והמקצועיות שצברו במהלך השנים. לכל חברה יש את שיטות העבודה הייחודיות שלה בהובלת פרויקטים מורכבים ולכל חברה יש מנהל עם אופי שונה וסבלים עם אופי מסוים.

מגוון הצעות המחיר שתקבלו יהיו כמספר חברות ההובלות שתפנו אליהן, ואכן תגלו במהרה שהשוואת המחירים לא קלה כמו שחשבתם. לא רק בגלל ההיצע הגדול וההתלבטות באיכות החברה אלא בעיקר בשוני של תנאיי העסקאות עצמן בין ההצעות.

העברת מפעל אינה שלמה בלי שירותי אריזה מיוחדים

"מפעל חייכם" הולך לקבל מיקוד חדש אתם נרגשים ועסוקים עד מעל הגג, רוצים שילך חלק, שיהיה מושלם, הזזת הציוד ופס הייצור היא מודיפיקציה מגה לוגיסטית מורכבת וזקוקה לשילוב זרועות בכל האספקטים, התחום של האריזה הוא אחד הזרועות הנחוצים להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר.

ציפוי כל מכלול, עיטוף כל מנגנון, ניילון וריפוד ציוד המפעל מהמרכיב הקטן ביותר ועד המכונה היקרה ביותר, הכול ברגישות ובהתאמת סוג המוצר לסוג האריזה הינה מומחיות גדולה אבל יותר מזה, אחריות מוסרית שלנו כמקבלי הזכות או נבחרי המכרז להובלות מפעלים.
מלאכת האריזה נעשית בקפידה ובתשומת לב הראויה, כל התהליך מנוהל ומיושם בסטנדרטים של מפעלים בארצות המפותחות ובהתאם לרמת הצפיות של הענף.

על מה לא להתפשר כשבוחרים חברה להעברת המפעל?

• הצעת מחיר הכוללת ליווי אישי של מנהל בכיר בכל השלבים מהתחלה ועד הסיום
• הבטחה בכתב בחוזה על לו"ז קפדני לכל שלב וכמות המשאיות והסבלים המעורבים בפרויקט
• אחריות וביטוח מלא על כל העברת המפעל כולל השלימות של כל המכלולים ותקינות הציוד
• הבטחת שביעות הרצון המלאה של הלקוחות מביצוע היעדים להעתקת המפעל באופן שהוגדר

עוד דבר קטן...

מלבד הקצאת סבלים רבים להובלת המפעל בצורה מקצועית, בטוחה ומאורגנת, ומעבר לחיוך של איש המכירות... גם היחס האישי של העובדים עצמם חשוב ביותר והופך את כל התהליך לנעים וחינני. חשוב ביותר לעבוד עם אנשים נחמדים גם ברמה האישית וגם בשביל המפעל אל תוותרו על הפן של היחס האישי בחברה. חברת אחים יששכר על כל עובדיה, משתדלת להעניק שירות בהבנה, בסבלנות ובסבר פנים יפות. שיהיה לנו נעים ובטוח להתאקלם. בהצלחה!

גם הובלת מפעל בזהירות מפליגה לא מייתרת ביטוח

אין ספק שאריזה קפדנית, אורזים מנוסים וחברת הובלות רצינית תעשה כל שביכולתה להישמר מפני נזקים ותעשה את הובלת המפעל על הצד הטוב ביותר.

ברם, אין זה אומר שצריך לוותר על הכיסוי של ביטוח ההעברה. ההפך, אם אתם מספיק אחראיים וזהירים עם מודעות לערך הרב של הסחורה במפעל אז אתם אינטליגנטיים מספיק בכדי להבין את הצורך בהסדרת ביטוח הובלות מקיף.

ביטוח טוב זה ביטוח שמכסה ה-כ-ל!

ביטוח הובלה טוב חייב להתייחס ולהקיף את כל האספקטים האפשריים (גם אם הם נדירים) וצריך להיות מנוסח באופן התחייבות כוללני ולא ספציפי כאשר כל חריגה מהניסוח המדויק לא מכוסה בפוליסה, על מנת שהליך העברת המפעל יתבצע מתוכנן.

כל תת סעיף שמפרט את ההסתייגויות וההגבלות של "עד" כיסי של "כך וכך" לכל פריט\מקרה\נזק בודד או "עד" התרחשות אחת מכל סוג של מקרה ביטוחי וכו, הוא תת סעיף שבא לקמץ בהוצאות חברת הביטוח ולהפוך את עיקרי הפוליסה ששילמתם עליו לריק מתוכן במקרה ובאמת תזדקקו לו.

חברת הובלה אמינה תציג בפניכם ברצון את מסמכי ביטוח הסחורה בהעברה באופן מסודר וגלוי.

לחשוב על היום שאחרי עוד לפני שמתחילים במעבר

בשעה טובה עברתם למיקום החדש, הכל מאחוריכם (או שלא?). הציפייה שתהליך העתקת המפעל יעבוד כמו שעון ללא תקלות קצת נאיבית. אתחול המחשבים , פס הייצור, המכונות, התזמון, הכוונון בדרך כלל יידרש לאתחולי משנה למרות שעשינו הכל כמו שצריך זה לא תמיד עובד כמו שצריך.

לא רק בתחום הובלת המפעלים. גם במציאות תמיד יש באגים, תמיד יש איחורים, תמיד יש תקלות או דברים בלתי צפויים. להקטנת התקלות והתסכול (לפחות בכל הקשור בהיבט הטכני של העברת מפעל) יש לחשוב על "לפני" ועל "אחרי". כלומר להתכונן להכי גרוע ולבקש\לצפות לקבל את ההכי טוב. אם זה מרווחי זמן למקרים בלתי צפויים, אם זה צוות סבלים "על הספסל" - אריזה עם מקדם ביטחון, התכנון השארת גמישות לשינויים של הרגע האחרון והגדלת ראש.

חברת הובלות אחראית חושבת גם על היום שאחרי - הביטוח המקיף, החזרה לשגרה לפי אתחול מפרקי, הקצאת זמן תגובה לשינויים, הזזת המכונות שלאחר "הקיבוע הסופי" והקפדה לא למהר בשלב החיבורים האחרונים למרות שעל פניו כל תהליך הובלת מפעלים כבר נראה שהסתיים.

בדיקות חיוניות שאפשר לעשות בעצמכם

 

בדיקת הרקורד של החברה

כמובן שניתן לבקש מחברת ההובלה להציג בפניכם מגוון עבודות מן העבר בתחום הספציפי שלכם כגון הובלת חדרי שרתים בין אזורים רחוקים או העברת מפעל עם כמות עובדים ומכונות כשלכם, ולבדוק ותוך כמה זמן הפרויקט התבצע. החברה לא חייבת לחשוף בפניכם חשבונית או סכומים אך כמובן שהמלצה קונקרטית או אישור וחתימת עסקה תהווה נדבך חשוב בקבלת ההחלטה האם לתת לחברת ההובלה לנהל את הפרויקט עבורכם.

היקף גודל החברה - כלים ועובדים

הגודל כן קובע

אין שום ספק כי יש משמעות כבירה לגודל חברת ההובלות. בוודאי שמספרם של הסבלים, האורזים, הנהגים, המשאיות, הטכנאים, הנגרים וראשי הצוותים בחברת ההובלות הם שיקבעו את משך זמן הפרויקט, את תשומת הלב לכל פרט קטן בהעברה, איכות האריזה של חלקי המעבדה או שינוע מאסיבי של כל האגפים והמחלקות, אם כן רק חברת הובלות מקצועית מסוגלת להשלים את הובלת המפעל בבטחה תחת לחץ ההספק המצופה ועוד.

יתרונות של זמן ואחריות

חברה גדולה ומרובת עובדים תוכל להשקיע משאבים מספיקים להשלמת ההובלה בזמן מהיר ויעיל וכיסוי כל האספקטים הנדרשים בלי טשטוש או הסתרת אפקט "השמיכה הקצרה" מעיני הלקוח.

בדיקת הכיסויים הנחוצים למפעל

ראשית מהו המושג: "ביטוח סחורה בהעברה" ולמי יש ביטוח כזה?

בכל העברה מנקודה A לנקודה B ישנו הצורך בהבטחת הגעת הטובין ללא פגע.

כדי לענות על הצורך בהבטחת פיצוי מוסכם ללקוח על כל גרימת נזק באחריות המוביל, חברות הביטוח יצרו את הכיסוי בשם ביטוח סחורה בהעברה, הכולל כל סוג של שינוע דבר ערך ומקובל לכנותו גם בשמו הפופולארי "ביטוח הובלות".

לכל חברת הובלה ביטוח שונה בחברת ביטוח שונה עם פוליסה ותנאים שונים, לעיתים הובלה אינה כוללת ביטוח הובלה או שהגדרת ה"סחורה" אינה כלולה ו\או בכיסוי שאינו מתאים לנדרש.


למפעלים רבים שווי הסחורה יקר מאוד עם תקרת כיסוי גבוהה

סחורה היא מושג ביטוחי לכל דבר בעל ערך סחיר. לבתי עסק בתחום המכירה הסחורה היא כמשמעה, לבנקים הכסף הוא הסחורה ולעיתים מדובר בחומרי הגלם היקרים ולעיתים למכונות עצמן בקווי הייצור של המפעל הן שוות הון עתק.

מסיבה זאת ולא רק, בכל העברת מפעלים יש צורך עצום בביטוח סחורה להובלה שיבטיח את הכיסוי המרבי לכל צרה שלא תבוא.

לכל מפעל יש דרישות מיוחדות וסעיפי ביטוח מותאמים אישית

מה המפעל שלכם מייצר - כימיקלים? מוצרי ריהוט? פלסטיק? מתכת? ואולי ממתקים? לא משנה מה המפעל שלכם מייצר תמיד יהיו לכם דרישות מיוחדות, ועל כן תמיד תצטרכו ביטוחים עם סעיפים התפורים לעסק שלכם.

לשמור על מכונה מסוימת בתמיסה, להעברת כל פס הייצור בשלמותו כי אי אפשר לפרק את פרקי החיבור, להוביל תוך 24 שעות את המכונה כדי לא להפסיד זמן עבודה כשיש הזמנות ועוד ועוד. על המובילים להיות ערוכים לכל תרחיש ולספק פתרונות לכל דרישה מאתגרת ככל שתהיה.

מומלץ לעבור על האותיות הקטנות עם איש מקצוע מטעמכם

אנו מציעים למנהלי ובעלי המפעלים לקבל ייעוץ חיצוני מסוכן ביטוח בלתי משוחד שיעבור על הפוליסה ויוודא שהאינטרסים הדרישות והחששות שלכם לשלום "הסחורה בהעברה" יבואו לידי ביטוי בנוסח ההתחייבות של חברת ההובלה.