ביטוח הובלות

הובלה עושים רק עם ביטוח הובלות מלא

הובלות הוא תחום שבו יש הרבה דברים שעלולים לקרות (והם אכן קורים בחברות הובלות לעיתים קרובות יותר משאתם חושבים) ויש הרבה דברים שצריך לבדוק ולעשות בהובלות (לפני המעבר ולאחריו), אך בשל הסיבה כי בדרך כלל הובלות הם עניין שנמשך כחצי יום עבודה.

הביטוח שלנו: על דבר אחד כולם מסכימים. ככל שלחברת ההובלות יהיה ביטוח הובלות רחב יותר, כך תצטרכו אתם לדאוג פחות במקרה ביטוחי. לאחים יששכר ביטוח הובלות מלא על כל הנזקים, אנו עושים ככל שביכולתנו לתת לכם את השירות הכי טוב מה שאומר לתת לכם גם תחושת ביטחון ולהבטיח שאנו דואגים בשבילכם. אצלנו באחים יששכר לרוב ההובלות יש ביטוח מקיף ונרחב של 1,000,000 ₪ לסחורה בהעברה המכסה את כל הנדרש מכל האספקטים הכתובים בפוליסה. אנו חברת הובלות בטוחה ונאמנה המבטחת את רוב ההובלות לעסקים למשרדים העוברים איתנו.

 

ביטוח סחורה בהעברה נעים להכיר

 

ביטוח הובלות הנקרא בפי חברת הביטוח בשם המקצועי "ביטוח סחורה בהעברה" למעשה נועד לדאוג לכיסוי הפסד אפשרי של סחורה בשל סיכונים בזמן העברה המכוסים בפוליסה, יש לשים לב למושגים הפסד\סחורה\סיכונים\בהעברה ויש אם כן לבדוק ארבעה דברים חשובים:

1. מה הם הסיכונים

כלומר מה הם המקרים מבחינת הביטוח הכוללים את הסיבות שכתוצאה מהתרחשותם עלול להיגרם ההפסד אשר הפוליסה מכירה בהם לפיצוי הלקוח (לדוגמא: הביטוח כן יפצה מפני מעורבות משאית הובלות בתאונת דרכים, כן יפצה החלקת העובד המרים את הסחורה, אך לא יפצה מפני גשם שיורד באם הסחורה לא עטופה בצורה הולמת ע"י חברת הובלות כנדרש).

2. מה זאת סחורה

בדרך כלל המושג מתייחס לסוג הדברים השייכים לתחום פעילות המבוטח, במקרה של חברת הובלות הסחורה היא כל הציוד החפצים ותכולת הדירה או העסק שחברת הובלות מעבירה, סעיף זה חשוב גם הוא מפני שיש חברות הובלות שבוחרות בפוליסה חלקית המגבילה ביטוח על "סחורה" מסוימת כגון יצירות אומנות או חפצים מסוימים כגון רכיבים רגישים מאוד שאין בידי חברת הביטוח לאכוף את הנסיבות והיא לא מעוניינת להתעסק בזה.

3. מה נחשב הפסד

בסופו של דבר מהו גובה הפיצוי זה אם כן שאלת השאלות, אז מלבד גובה ערך הביטוח (וגבה ההשתתפות העצמית) השונים בין חברות ההובלות בפוליסות עצמן מסתתרים הרבה סעיפים קטנים החביבים כל כך על סוכני הביטוח, אמרת חברת ביטוח אמרת אותיות קטנות מבלבלות ומתחמקות מכל אחריות...
לדוגמה: אם הפוליסה על תקרת ביטוח הובלה לכל התכולה היא 100,000 ₪ יש לשים לב שבאותיות הקטנות זה מוגבל ללא יותר מ 30,000 ₪ לפריט בודד כך אם קרה נזק לחברת הובלה בזמן מעבר בשווי של 50,000 ₪ לציוד מכאני למרות שהוא לא הגיע ל 100,000 ₪ עדיין הכיסוי יהיה בסך 30,000 ₪ בלבד.
יש עוד הרבה דוגמאות מכול סוג שהוא לא צריך לקרוא את כל הסעיפים של פוליסת ביטוח הובלות אך עליכם להיות ערים לדברים החשובים.ולבקש לקרוא את עקרי הפוליסה.

 

4. מה כולל זמן העברה

בנוסף לברור מאליו שהזמן הינו מתחילת עבודה ועד גמר עבודה גם במקרים של הובלות למחסנים בגמר העברת החפצים למחסן צריך לסדר אותם בתוך החדר גם מלאכה זאת נכללת בעסקה וכן במקרים של העברה רב שלבית שתתבצע בכמה ימים או כמה מנות גם הזמן שבין לבין במסגרת העבודה נכלל כשלב בעסקה הכוללת.