?אל תדאג זה באחריותי! איך יודעים אם המוביל בסדר

רשימת בדיקות

מחיר ההובלה, הזמן שלך ואחריות המוביל


3 בדיקות הכרחיות לפני שסוגרים עסקה עם חברת הובלות על מחיר על זמן ועל אחריות המוביל לביצוע הובלה מושלמת. זה המאני טיים שלך להתעקש על הובלת דירות ומשרדים בחברה מקצועית ואמינה.

 

 

1.מחיר טוב הכל טוב?


הדבר שאולי הכי מעניין אתכם ובצדק זה כמה כסף אני צריך להוציא מהכיס עכשיו, אז כמובן שההצעה הכי זולה צריכה להיות בהשוואה לחבילת שירות זהה, ככה זה בעסקים, אם נשלם פחות ונקבל פחות מה זה שווה? ואז על כל דבר פתאום צריך להוסיף כסף: על מנוף, על פירוקים והרכבות של ריהוט, על אספקת חומרי אריזה, על עטיפה בניילון בועות ועל כמה דברים נוספים שברגע האחרון החלטתם לקחת אתכם למקום החדש. אז תראו שהרבה פעמים המחיר שנשמע הכי זול בסוף יוצא הכי יקר.

 

2.הזמן קצר והמלאכה רבה


אחד הדגשים החשובים ביותר הוא זמן ביצוע ההובלה. גם בהעברת דירה כדאי לשים לב אבל בעיקר שמדובר בהובלת עסקים, הזמן יקר לבעלי החברה בשל ביטול עבודה והתארכות הפרויקט. הקפידו לסכם מראש מה משך המלאכה, מתי מתחילים מתי מסיימים, לכמה זמן מתחייבים מה תהיה החריגה ומה הפיצוי אם לא יעמדו הסבלים במשימה. כל הדגשים להעברת עסקים הם קריטיים למעבר מוצלח זריז ואפקטיבי ובעצם הם שעושים את ההבדל בין משימה שמשרתת אותנו לבין משימה שהופכת את הפרויקט לגירעון צורב.

3.אל תדאג זה באחריותי...


ראשית בע"פ זה לא בכתב, חשב מסלול מחדש ותפסיק לסמוך על הבטחות, בקש לעגן הכל בהסכם הצעת המחיר החתום, זוהי הזהירות המינימאלית של כל עסקה. שנית ברר מה כוללת האחריות, האם למקרה נזק כאשר צריך להפעיל ביטוח אתה משלם את ההשתתפות העצמית או המוביל, ברר מה קורה ויש נזק לחפצים שבירים בקרטון, (כאשר אתה ארזת ולא המוביל) האם זה אחריותך או באחריות חברת ההובלה, אם יש עיכוב, כביש חסום, מעלית מקולקלת, או כל דבר שלא באשמתך ולא באשמת המוביל, מי יהיה הג'נטלמן שיישא בתוצאות.

 

הבעיה עם מובילים מומלצים


טוב טחנו את הנושא שעל מובילים לא מתפשרים ועל המלצות לא מוותרים אבל האמת, יש משהו שקצת מציק לי לגבי כל המובילים שנחשבים טובים ומומלצים, ביננו, זה נדמה שבאיזשהו שלב השתן עולה להם לראש, יש להם הרגשה שכולם בכיס שלהם והם מתחילים להעלות מחירים, רוכבים על גלי ההצלחה ושיכורי מחמאות מהלקוחות הרבים ששומעים מפה לאוזן כמה המוביל היה זול וטוב, לאט לאט מרשים לעצמם לעגל פינות, לאחר, לזלזל, ולהתנשא עליך בסגנון: "חביבי, אתה לא עושה לי טובה, יש לי מלא עבודה, זה המחיר. תחליט אם אתה רוצה או לא"

 

מטאטא חדש מטאטא טוב


הובלות דירות תמיד כדאי לעשות עם חברות הובלה מסודרות וותיקות אבל מה לעשות שהמחירים שהם לוקחים בהתאם וזה קצת כואב מידי בכיס דווקא בתקופה שאתם הכי מצומצמים. לכן לעיתים למרות הכל וחרף החששות והדילמה המובילים הצעירים שרוצים להוכיח את עצמם, הם צמאים לעבודה ורעבים לכסף, אבל יותר מכל חרדים לשמם הטוב ולבניית בסיס לקוחות נאמן, דווקא הם, המובילים החדשים נטולי הפוזה, יהיו הכי נחמדים הכי זריזים והכי זולים שתמצאו. נכון שצריך חושים מחודדים אבל עם קצת אינטואיציה תוכלו לזכות מן ההפקר ולנצל הזדמנות טובה שאתם נתקלים בה על מפתן הדלת.

 

יש דברים נסתרים לא נבין לא נדע


במבט ראשון מחירון שירותי הובלות לעיתים נראה מסובך מהאלגוריתמים של גוגל אבל למעשה אולי תתרגזו לשמוע שהוא שרירותי אבל לא בהכרח תופתעו לקרוא זאת... המובילים בסך הכל יכולים לקחת על אותה ההובלה בדיוק מאותה הדירה עם אותה התכולה מחיר שונה אם זה ביום אחר או בחודש אחר ויותר מזה אם בצד השני של הטלפון משוחח לקוח שנשמע למוביל קצת פראייר או קצת מיליונר... חוץ מזה ישנם לא מעט דברים סודיים על הובלות שאף אחד לא ממהר לחשוף בפניך או לגלות לך את הקלפים כיצד להוזיל את העסקה ואיך לקבל הרבה יותר באותו המחיר.

 

האם כדאי לסמוך על מחשבון הובלות?


לאחרונה צצו כל מיני אתרי אינטרנט להשוואות מחירים, מחשבוני עלות, ומכרזים מי נותן הצעה יותר זולה, עד כדי גיחוך לעיתים נזרקים המספרים 100 ש"ח להובלה עד שנראה שהמציאות מעולם לא הייתה רחוקה יותר מהפרסומות, אבל בכל זאת לא נתחמק, וניתן מחיר תחרותי והוגן ובלבד שתבינו שהמחיר חייב לשקלל את כל הפרמטרים ולא סתם לזרוק מספרים תלושי בסיס לחלל האוויר.

 

הקידום האגרסיבי והשיווק החזירי פוגעים בכל חלקה טובה


היום העסקים הגדולים משתלטים על קידום האתר המושקע והאטרקטיבי שלהם באינטרנט, נהנים מחשיפה עצומה ופניות רבות, זרם הגולשים לאתר יפה ומושך, טקסט שיווקי בגובה העיניים, הלחיצה על הנקודות הנכונות ושכנוע מהיר וקל בעזרת מבצעים, התקשר עכשיו, קבל מחיר וכו' משמנים את מכונת הכסף של החברה אבל לא בהכרח משרתים את טובת הלקוח ולא בהכרח תורמים לענף ההובלות להיות מקצועי יותר.

 

הכדור הוא עגול (מכל זווית שתסתכלו)


לא משנה איך תסתכל על זה השוואת מחירים לא יכולה להיות דרך מחשבון הובלות אינטרנטי בלבד, נציג שירות המגיע לתת הצעת מחיר בדירה שלך ייתן לך תמונה אמתית יותר ותוכל לראות את כל התמונה ורק אז על סמך הבנה ושקלולאמתי של כל הנתונים תוכל לקבל החלטה מה הכי משתלם

 

זהירות מוביל יקר מאוד לפניך


אחד מנושאים המרגיזים הוא ניצול מונופול. כזו היא הובלה שמגיעה מהנמל אין תחרות אין כניסה למובילים עצמאיים לשטח הנמל ואתם צריכים לשלם אקסטרה ועוד אקסטרה תוספות עמלות וחיובים נוספים על כל פיפס. לכן למי שמביא מכולה דרך הים כדאי לסגור עסקה עם חברת השילוח הבינלאומי על מחיר גלובאלי עבור הובלה הכוללת DOOR TO DOOR מהנמל ועד למיקום הרצוי

 

האם יש בכלל חשיבות לסוג המשאית?


מה אכפת לי אם המשאית ישנה העיקר שהמוביל נחמד והצוות מקצועי, לא בדיוק, נכון זה לא הדבר החשוב ביותר לכן אנחנו כותבים עליו רק בסוף, אבל יש לזה משמעות:

 

1.כלי רכב עם מודל ישן מעורבים יותר בתאונות, הדבר מתחזק יותר ככל שמדובר בכלים יותר גדולים וכבדים (משאיות, מנופים, וכו'), עייפות החומר, תחזוקה, תקלות, ברקסים קריסת משאבת לחץ ישנה, צמיגים ועוד. משאית הובלות שמעורבת בתאונה זה נזק בלתי הפיך לכל התכולה שבתא המטען.

 

2.רעידות, מהמורות ועצירות פתאומיות מעלות את הסיכוי לשברים, סדקים ונזקים גם בחפצים שבירים, וגם בציוד אלקטרוני רגיש לכן נשאף למזער את הטלטלות בתא המטען גם בהקפדה על נסיעה רגועה ומתחשבת שלא לנסוע דרך שבילי עפר וכו' וגם בעזרת בלמי זעזועים טובים שמפחיתים את התנועה למתונה כל פעם שהמשאית עוברת מעל פס האטה או בור בכביש. למשאיות ישנות פשוט אין בלמי זעזועים טובים כי הם נשחקו מזמן, אין מה לעשות זה לא תלוי ברצונו הטוב של המוביל או הנהג זה תלוי במצב הטכני של המשאית.