אלו 2 הניירות שאתם צריכים במעבר דירה

ניירות למעבר דירה

ניירות משי: מה החשיבות של נייר המשי באריזה למעבר דירה?

נייר משי לאריזה עדינה – אם יש לכם תמונת שמן נדירה או יצירת אומנות יקרה אפילו אל תחשבו על עטיפה בניילון נצמד/ רק נייר משי רך ועדין ישמור על הציור מפני שריטות, מריחות והידבקות לפני (חזית) התמונה.

עצה קטנה: דברי אומנות סופר עדינים\יקרים כדאי לשים באוטו הפרטי מאשר בתא מטען של המשאית.

 

כמה עולה נייר משי? עלות חבילת ניירות משי יקרה יחסית ועוברת את רף ה 100 שקלים.

עצה שלנו: בשביל מה אתם צריכים לקנות חבילה של 500 דף?! נסו לבקש מהמוביל (אם זו חברה מקצועית) מספר דפים לשימושכם גם אם העלות לכל דף תהיה גבוהה יותר במחיר, עדיין זה יהיה משתלם יותר.

כיצד לעבוד עם הנייר? פשוט מאוד הניחו את התמונה או הציור על גבם (עם הפנים כלפיך), הניחו בעדינות את נייר המשי וראו שהוא מכסה את כל הקצוות כולל המסגרת (אם זה לא מכסה הכל השתמשו בשני דפים), על גבי הדף ומסביב עטפו בניילון בועות ועל ארבע הפינות לפפו בעדינות בלפלף או בנייר דבק, אם אין לכם ניילון בועות השתמשו בניילון נצמד ורפדו את הפינות, עכשיו, עשו אותו הדבר עם תמונה בגודל זהה ולאחר מכן הצמידו פנים לפנים ולפפו בנייר דבק את שניהם לאורך ולרוחב.

עצה נוספת: בחברת הובלה מסודרת כמו אחים יששכר יש פתרון לכל בעיה וחומרי גלם מיוחדים לכל מוצר, באריזת תמונות ניתן להשתמש בפינות קרטון (משולשי הגנה מובנים) המתלבשים על 4 פינות הציור\התמונה ועליהם מלפפים מיני סטרץ', בקשו מהמוביל שלכם שיספק לכם חומרים מתאימים.


נייר דבק [מסקינג טייפ] : אל תתקמצנו, כמה זה כבר עולה ?!

למה כדאי להשתמש בנדיבות – קרטון שנפתח וכל תכולתו נופלת וניזוקת זה לא מראה מלבב, הקרטונים לעיתים ישנים, לעיתים מקבלים תזוזה או מכה ובסופו של דבר הם עשויים מקרטון ולא מפלסטיק קשיח והחיבור של הכנפיים למטה (שולי התחתית הנסגרת) לא תמיד מחזיקה מעמד שממלאים הרבה דברים, למעשה המסקינג טייפ הוא "קו ההגנה האחרון" שלכם אל תחסכו בכמה אגורות ולפפו היטב.

טיפ קטן: בכל מקרה תמיד אפשר להשתמש בקרטוני ארכיב שהם חזקים מאוד מבחינת עובי דפנות כפולות וגם לכל קרטון ארכיון יש מכסה תואם 2 העובדות האלה חוסכים מכם את הנחיצות בחיזוק וליפוף של המסקינג טייפ.

סוגי סרטי הדבק הקיימים בשוק– יש מינים ממינים שונים באורך ברוחב בחוזק בצבע ובעובי יש מניילון ויש מנייר וכו' אתכם מעניין 2 דברים: הראשון שיהיה המסקינג טייפ הכי חזק שאפשר כדי שהקרטונים המחוזקים לא ייפתחו והשני שלא ישאיר סימנים על המוצרים והרהיטים. העניין של הכסף הוא שולי עוד שקל פחות שנקל..

העצמה של ההדבקה תלויה בסרט וסוג הדבק שבתוכו ומשתנה בין החברות והיצרנים, נסו להשתמש במסקינג טייפ על גבי ניילון או נייר כדי לא להשאיר סימנים שמורידים אותם, אם יש רהיטים או חפצים יקרים\עדינים שאתם מוכרחים שיבוא במגע עם מסקינג טייפ למשל לסגירת דלתות המקרר או הארון בזמן ההובלה כדי שלא יפתחו השתמשו בנייר דבר (עשוי מנייר לבן) שחוזקו וכושר עמידותו נמוכים יותר אך הוא לא משאיר סימנים.

טיפ לדרך: הדבק שבמסקינג טייפ רגיש לחום, אם יש לכם נייר דבק ישן, הזמן והחום ייעשו את שלהם ויגרמו לדבק לאבד מכושר ההדבקה שלו, לכן בהובלות של חפצים בקרטונים אל תחסכו בקניית מסקינג טייפ , זרקו את הישן או שימרו אותו למטלות אחרות וקנו נייר דבק חדש ואיכותי המחיר עולה בסך הכל כמה שקלים בודדים.

מובילים יכולים לספק לך נייר דבק – אל תטרחו לקנות, זה לא הכסף כמו הזמן ללכת ולקנות מסקינג טייפ מקצועי וחזק גם כך אתם עסוקים בסידורים וריצות שלפני ההובלה, בקשו מהמוביל את חומרי האריזה הדרושים למעבר דירה בכמות שתצטרכו, לו זה עולה כמה שקלים בודדים והוא יוכל לספק לכם בהצעת המחיר בביתכם או בזמן שהוא מביא לכם קרטונים. את מה שנישאר אם נשאר, תחזירו לו.

טיפ נוסף: אם אתם כבר מבקשים מהמובילים קרטונים לביתכם, בקשו ממנו כמה גדלים, לפעמים בהובלות דירה צריכים יותר את הגדולים ולעיתים דווקא הקטנים מתאימים יותר לדוגמא דברים שבירים או כבדים.

קרטונים VS שקיות

ראש בראש – אולי יעניין אתכם לדעת..

במעבר דירה חומרי האריזה שאנו משתמשים מגוונים ומקילים מאוד על כל התהליך של ההובלה, כדאי לתכנן היטב ויש הרבה אנשים טובים עם הרבה עצות בדרך, איך אורזים ובמה להשתמש, אבל סוגיה אחת נשארה לא פתורה, כאשר יש מצד אחד שקיות ניילון עבות ענקיות (מלבד השקיות ניילון גדולות השקופות הרגילות) ומצד שני יש קרטונים בכל מיני גדלים, תכלס, מה בעצם עדיף יותר - קרטונים או שקיות?

• למה עדיף להשתמש בקרטונים לאריזת דירה ולא בשקיות הניילון?
• מתי במעבר דירה דווקא השקיות הרבה יותר נוחות מקרטונים?