שני דברים מהותיים לפני הובלת חברת הייטק

הובלת חברות היי-טק עם חברת ההובלות האחים יששכר

נושא מעבר המשרדים בחברות טכנולוגיה עילית כרוך בעלויות וסיכונים אפשריים. במקרה של חברת הייטק עתירת ידע, בה הון החברה מרוכז במערכות ממוחשבות יקרות ורגישות – הנושא רגיש שבעתיים. כחברה המתמחה בהובלת חברות הייטק ומפעלים עתירי ידע, אנו שמחים להעניק לכם שתי עצות טובות לפני ההובלה על מנת לבצע את תהליך המעבר בצורה החלקה ביותר.

1. אל תחכו לרגע האחרון

פעמים רבות חברות הייטק "חיים בבועה" בשל ריכוז העבודה בסטנדרטיים בינלאומיים מול חברות הייטק מעבר לים שוכחים לעיתים שבארץ דברים לוקחים זמן, דברים מתעכבים ולחברות הנותנות שירות במדינת ישראל יש חוקים משלהם וקצב משלהם, ובניגוד לחברות הייטק לרשויות בארץ יש עודף בירוקרטיה, מסמכים הגשת בקשות שביתות עיצומים ועוד.

מהרגע בו אתם חושבים לעבור תתחילו להזיז עניינים, תנו לזמן לעבוד עבורכם, קבעו פגישה עם נציג חברת ההובלות (המתמחה בהובלת הייטק) קבלו מחירים, היכנסו לפרטים מה עליכם להזמין מראש, מה יכול לעכב אתכם במקום החדש, מעבר על חוזי שכירות, הזמנת בעלי מקצוע, תמחור והגדרת תפקידים בחברה על העובדים שיתמנו לצורך הפרויקט, וכדי לתת לעובד האחראי מספיק זמן ללמוד את הנושא מבלי לפגוע בקצב עבודתו השגרתית.

2. גיבוי ואבטחת מידע

גם אם פעולת הגיבוי השגרתית נעשית באופן אוטומטי על ידי תוכנה מתוחכמת וחדשנית, מומלץ לשכור יועץ מומחה לתחום הגיבוי או לבצע את פעולת הגיבוי היזומה באופן עצמאי. גבו את המידע על גבי מחשבי העובדים, על גבי השרתים ובכל מקום בו הינו מרוכז.

הידע הוא המשאב החשוב ביותר בחברות הייטק, לכן, במקביל לגיבוי יש לדאוג לאבטחת מידע, במיוחד לאור העובדה שחברות הייטק סובלים בשנים האחרונות מריגול תעשייתי זליגת בסיסי מידע וגניבת פטנטים הן מחברות מתחרות והן ע"י עובדים שונים באותה החברה, צעדים למידור ע"י נציג האוכף את אמצעי האבטחה הן על מערך המחשוב והן על בניין הייטק עצמו.

יש לזכור שבמשך ההובלה של חברת הייטק מסתובבים הרבה "פרצופים חדשים" דבר שבשגרה היה מעור ישירות חשדנות לפתע נראה כמקובל, מצב זה יכול להיות מנוצל ע"י גורמים שונים בענף הייטק ולהפוך את הפרצה לפריצה.

בתבונה תעשה חברת הייטק אם תשכור את שירותיה של חברת הובלות המקפידה על אמינות עובדיה דבר אשר יתרום להגנה על היקר מכל ויפחית דאגה מבעלי התפקידים.