ניקיון מגביר את פריון העבודה

משרדים נקיים למען העובדים - הובלות שינויים במשרד לא כוללים רק מעבר על דוחות כספיים או גיוס\פיטורי עובדים, גם לאלה הקיימים יש מקום לצמיחה ושינויי כאשר מצב הרוח והלכידות במשרד תורמת באופן מכריע לשיפור משמעותי.

עובדים שיש להם מקום עבודה נעים יהיו מרוצים ויותר פרודוקטיביים. ניקיון ואסתטיקה משרים בעקיפין אווירה נעימה במשרד ומעלה חיוך ורוגע על פניהם וזה ניכר למי שמגיע לקבל שירות.

 

משרד נקי למען הלקוחות

 

הובלת משרד לשינוי באופי ובאווירה חיובית מתחיל מהנראות הפיסית במקום. תאר לך שאתה נכנס לחברה מוכרת וידועה השירותים לא נקיים, ליד עמדות הקבלה הפחים עמוסים והרצפה בלובי שלהמשרדדביקה, מה היית חושב על מקום כזה והאם היית רוצה לקבל שירות במקום כזה? אם לא אז למה שהלקוחות שלך יגיעו למשרד מלוכלך?!

 

נקי זה בריא

נקודה חשובה לציון זו כמובן בריאות העובדים. במעבדות ומפעלים ישנה סביבת עבודה עם הובלות חומרים רבים ומגוונים אשר חלקם מחייבים עבודה זהירה ובטוחה לפי כל כללי הגהות בעבודה. שולחן או עמדה לא סטרילית יכולה להסב השפעות במיוחד לאורך זמן כלפי מערכת הנשימה והעצבים ועד בעיות בעור. לכן נושא זה חשוב ביותר בפסי יצור עם פליטת גזים או במעבדה עם מגע בלתי אמצעי לחומרים מסוכנים.

 

נקי זה יעיל

הסרת כל מכשול, רטיבות, הובלות חפצים ואשפה מיוחדת למטמנה ייעודית, ציוד מתכלה ו\או לא שמיש המעלה אבק בפינת החדר או מוצרים מלוכלכים שנמנעים מלגעת ומתעצלים לשטוף או לקנח אותם והם תופסים מקום יקר. שמירה על הניקיון היא צעד נוסף בדרך להבטחת האיכות והיעילות בתהליך הובלות קווי הייצור וחדרי המכונות במפעל.

 

האם כדאי להעסיק עובד ניקיון במשרד או לקבל שירות מחברת כח אדם.

 

"כדאי" הוא מושג שנוהגים להשתמש בו במונחים של כסף או עלות תועלת לגבי המחיר, במקרה כזה תמיד חברת כח אדם תהיה כדאית יותר. אנחנו רוצים לדבר על כדאי מבחינה חברתית ומבחינת ההווי במשרד. 

 

כאשר הגישה היא חברתית ומוסרית בעקיפין ובמישרין זה מקרין על כל עובדי המשרד מגלים אכפתיות, שיתופיות ואהדה וזה מוציא את הטוב שבעובד מכל הבחינות. היום ארגונים וחברות גדולות כבר יודעים את התרומה בהובלת תהליכים חברתיים וזה מאוד נחשב לאמץ את הגישה Outsourcing - Out, full employment – In

 

חברת אחים יששכר הובלות אימצה גם היא את הגישה ומקפידה להעסיק את העובדים בכל המקצועות לתת הזדמנות שווה באיוש תפקידים ולתת תנאי תעסוקה בצורה מכבדת וקבועה, לא עוד מישהו חסר שם שלא מכירים. אלא עובד מסור, אחראי ואכפתי אשר תורם לעסק הרבה יותר מניקיון המשרד.

 

הובלות מעורבות ואחריות חברתית בהעסקת עובדי משרד

בשנים האחרונות יש מודעות לחיזוק החוליות החלשות במארג החברתי בשילוב אנשים בעלי מוגבלויות במעגל העבודה, במיוחד בעבודה משרדית בפרויקטים הידועים כ Social Employment Office גם בישראל מחלחל אט אט הרצון לשתף את השכבות החלשות בצמיחה ויש היענות בנושא.

הובלות הגישות של אחריות חברתית ומעורבות קהילתית במשרד היא לא רק תעודת כבוד לעסק שלך היא גם תורמת חברתית ובעקיפין בפריון העבודה (כפי שהוסבר לעיל) ומייצרת גם סיפוק וגם הצלחה.

בשל העבודה הפיזית הכרוכה בסבלות בתחום ההובלות, נבצר מאתנו לשלב בעלי מוגבלויות בהובלות משרד, אך עם זאת אנו ביששכר הובלות משרדים קוראים לך להצטרף למגמה ולהצטרף להצלחה.