חידוש המשרדים שלך ברהיטים ארגונומיים

רהיטים ארגונומים

הי, החלטת לחדש ריהוט, באמת הגיע הזמן, לפני שאתה אומר כן למעצבת ולפני שאתה מגהץ את הפלסטיק ביזנס של החברה חשבת שחוץ מהגיון עסקי יש הגיון בריא? בריאות העובדים והשמירה על ישיבה נכונה משפיעה בעקיפין ובמישרין בטווח הקצר ובטווח הארוך על העבודה התפוקה הפריון ועל משך זמן בתפקיד בביצוע איכותי חינני ומהיר זו לא הפרזה ולא הגזמה ויש הרבה דוגמאות טריוויאליות למשל בקורלציה בין בעיות גב לישיבה ממושכת וכו'.

התאמה ארגונומית מהי?


חשיבה על בריאות ונוחות בצורה המותאמת ביותר מבחינת גישה, עבודה שוטפת ומנוחה. ההיבטים הם על חופשיות בתנועה אי העמסת משקלים או לחצים על המרפקים או השדרה כאשר הקווים המנחים הם תמיד התאמת זוויות מרחקים וגבהים בצורת הישיבה העמידה ההישענות התפעול וכדומה איש איש במקצועו בתפקידו ובשגרת המטלות היומיות.


בעיות בריאות

עבודה בעמידה לא יציבה, ישיבה לא בגובה השולחן, ארונית עם מדפים נמוכים מידי, רגליות רחוקות מהברכיים או ארון שירות גבוה מידי לפקידה הנכונה הוא לא יעיל, מגביר שחיקה ובעיות בריאות במיוחד של עמוד השדרה הגורם לאורך זמן לבעיות של כאבי גב, צוואר תפוס, דלקות ושחיקת סחוס ומפרקים.


תגובת שרשרת

עובד שלא מרגיש בנוח או מוגבל מקרין את ההרגשה אוטומטית החוצה בין בבית בין במשרד בין עם לקוחות ובין עם עמיתים לעבודה, תביעות ביטוח או פרישה מוקדמת או התחמקות ממטלות הדורשות ריכוז גבוה והתמקדות שעות מרובות ביממה.


לא חייבים לבזבז הרבה כסף

מי אמר שרהיטים טובים חייבים להיות יקרים, חפשו את הפרקטי והיעיל מאשר את המותגים והרושם, הרבה פעמים הריהוט היוקרתי לא מחזיק הרבה זמן מעמד בעומס עבודה. לאחרונה ישנם רשתות שיווק ומכירה של רהיטים במחיר שווה לכל נפש, התמקדו באלו הארגונומיים והפרקטיים.

בנוסף, על אף העובדה שתמיד ברזל יהיה עמיד מעץ או פלסטיק, אם אתם רוצים אווירה חמימה ומשפחתית בעסק העדיפו מוצרי עץ. על מנת לשמור על רהיטים מעץ אל תמקמו אותם במעברים של אספקת סחורה או שירות ולא ישירות בדרך של ספקים ובעלי מלאכה העלולים להגביר את השחיקה או החבלות.


עלות תועלת

גם אם נדיבות היא לא הצד החזק שלכם ועל אף כל האמור לעיל לא השתכנעתם אפשר להביט על כל העניין גם באופן כלכלי-עסקי גרידא.

עובד בריא הוא עובד פעיל עובד מרוצה הוא עובד יעיל אם זו לא חברה שמחליפה פועלים כמו זוגות גרביים והשקעה בהון האנושי הוא חלק מהדי.אן.אי של החברה תוכלו פשוט לקחת את הנושא של בריאות העובדים ולשבצו בתבנית עלות תועלת ולראות עד כמה הוצאה פעוטה יחסית מצביעה על עקומה חיובית עם השפעה בלתי נדלית של שמירה על כושר תפעול שנים רבות ברוב המוחלט של כח האדם בחברה.