הובלת מטענים במשאיות וגוררים

בעידן החדש שינוע משאות עצומי מימד או משקל תוך זמן קצר בין נקודות רחוקות נהפכו לפעולה יומיומית פשוטה בחברות בניה וייצור בתחומים רבים וכוללים שינוע ימי יבשתי ואפילו אווירי בין יבשות.

 

הצורך המידי באספקת החומ"ג הציוד או המכלולים מדרבן את הממציאים להמציא ואת המתכננים לתכנן לייעל לחסוך לקצר ולהפוך הכל לזמין ומהיר בכל שלב בתהליך השינוע במיוחד שמשנה לשנה מחיר הזמן הופך ליקר יותר ויותר (לא משנה איך מסתכלים על זה, בין אם הרווח והתועלת הפיננסית בחסכון הזמן ובין אם בהפסד משאבים והוצאות נלוות שבעיכוב והתארכות משך ההמתנה להגעת המטען).


העברת מטען של חומרי מעבדה מסוכנים

אחד מן הנושאים בהם נוגע תחום הובלות מטענים במשאיות הינו בהעברת מעבדות עם חומרים מסוכנים. במסגרת הובלת המטען נדרש להקפיד על מקבץ פעולות מנע תוך כדי שמירה על ערנות ורגישות לנושא הבטיחות, בין השאר נדרש לוודא:

ליווי המשאית ברכב הנוסע מאחורה
העמסת החומרים בצורה אופקית
ריפוד מצע התא מטען למניעת טלטול
שימוש מאסיבי בחומרי אריזה ייעודיים
הודעה וקבלת אישור ממשטרת ישראל
נסיעה זהירה במסלול ללא מהמורות


הובלות מטעני ציוד מכאני כבד למפעלים

אופן הובלת מטען למפעלי ייצור כולל 3 אספקטים:

1.הכנת הציוד הכוללת את כל האריזה והעטיפה למיגון מרבי מפני פגיעה או טלטול, הברגת עוגני נשיאה, פירוק רגליות ומפרקי ייצוב, ניתוקי קיבועים, הורקת נוזלים ושמנים, קיפול והסרת חלקים שבירים או עדינים שיכולים להישבר או להיסדק.

2.הכנת המשאית הכוללת מילוי לחץ תקין בדיקת משקלים איזון נכון בהצבת הציוד, קשירת רתמות אבטחה, סימון ותמרור נכון לפי כללי הבטיחות בתעבורה.

3.הכנת השטח הכוללת בדיקת כיווני הכניסה והיציאה, וידוא משטחים ורצפה נקיה משמנוניות ורטיבות, הזמנת מנופי העמסה מתאימים והצבתם במקום המיועד, פינוי נתיב ההובלה ממכשולים, בדיקת גובה רוחב וזוויות סיבובי הפניות בנתיב המתאימות למעבר המטען על גבי הגורר וחסימת התנועה החוצה בזמן הביצוע.


אין דבר כזה להיות זהיר מידי

לכל הכללים ואמצעי הזהירות הנדרשים ע"פ חוק, כנסו לאתר משרד התחבורה בדף הובלת מטענים