הובלות משרדים - ה-כ-ל על הובלת משרד

הובלת משרד - בניין משרדים בלילה

השער שלך להובלת משרדים. בוא לגלות: מה לבקש? כמה לשלם? איזה אריזה? איך בודקים? אלו הפתעות? כיצד להתמקח? מי מומלץ? טיפים, מחירים, עצות, ותשובות לכל השאלות.

 

גישוש ראשוני איך מתחילים

שיטוט ברשת מעלה אין ספור תוצאות לכל חיפוש גוגלי, כמה מהם אכן רלוונטיות? אולי 30... וכמה מתוכם ממש באזור שלך אולי 15... וכמה מתוכם עסקים מומלצים ואמתיים עם שירות טוב ומחיר טוב אולי 5...

אבל העסקים הרלוונטיים האלה מסתתרים מתחת לתוצאות הראשונות המופיעות למעלה, מי ומה הן המודעות הראשונות שצצות בגוגל? אלו כל אותן החברות המציעות הובלות משרד בפרסומות "מחירים מטורפים" "הצעות מפתות" "מבצעים מדהימים" החל מ 150 ₪ \ מחיר להובלה ב2 דקות\ רק היום... חצי חינם... חינם וחצי... וכו' נו באמת! אז איך מסננים ובמי בוחרים?

הזמנת נציג– שלב ראשון, כבר בשיחה הראשונה, בין אם אתם מקבלים הערכה ראשונית ובין עם הצעה מסודרת ואטרקטיבית בטלפון, בקשו לסגור עסקה רק במעמד נציג שירות שמגיע אליכם למשרדים. מדוע? הזמנת נציג למשרד שלך עונה על ארבע דרישות: הראשונה, נציג ההובלה רואה את הדברים בעיניים יודע להעריך נכונה, אם דרוש להזמין מנוף, אם צריך וניתן לפרק את הריהוט, ולא ניתן אחר כך לטעון על אי הבנה או תוספת במחיר משום סיבה. שנית, התרשמות פרונטלית ממקצועיות רצינות ונראות של בעל המקצוע. שלישית חתימה הדדית על חוזה בכתב עם כל ההסברים במקום כמו שצריך מבלי לרוץ אחר הבטחות שנמסרו בע"פ ושלישית איתור בעיות, ייעוץ מקצועי, הכרת תנאי השטח, תנאים הסתייגויות והערות לפני ביצוע הובלות המשרדים נותנים תמונה ברורה וחוסכים זמן יקר ומפח נפש אם מגלים מכשולים ובעיות רק ביום ההובלה.

המיקוח – אין טעם להתמקח טלפונית כי הורדת המחיר לא תהיה מעוגנת בתנאי השטח והמחיר יקפוץ ביום ההובלה, המחיר ניתן למשא ומתן רק לאחר שניתן בבית העסק באופן מסודר תוך שכל התוספות השירותים והמוצרים משתקללים בהנחה המיוחלת בלי מתנה או הבטחה. מחיר מקורי מחולק לסעיפים אחריות ויעדים ומחיר לאחר הנחה שהוא מחיר פיקס להובלה ויהי מה.

המתנות– מי לא אוהב לקבל מתנות? ברם, אתם לא צריכים דברים שאין לכם בהם שימוש או פיתוי בדמות שירות כזה או אחר שמגולם בעקיפין בהצעה כך שאתם משלמים בסוף את כל המתנה על חשבונכם

 

חתימה על חוזה מעשים לחוד והבטחות לחוד..

 

זה לא רק עניין של לסמוך על הבטחה בע"פ, שדברים לא מפורטים בכתב, מופיעים פתאום כל האי הבנות, דו משמעויות, שמיעה סלקטיבית, זיכרון מתעתע, מצבי בין הכיסאות, בירורים ומחלוקות על מה שהובטח ומה קוים בפועל, וכל היתכנות של מקרים בלתי צפויים,

אז ככל שיהיו יותר סעיפים המפרטים כל שירות בשורה נפרדת ומחיר יחסי, כל מלאכה עם דד ליין ולו"ז מדורג, כמויות חומרי אריזה, מס' פועלים ומשאיות, וסכומי ביטוח עם כל הפרטים כך בסופו של דבר ירד לכם מהכתפיים הדאגה לקבל את מה שהובטח.

 

הבניין לא גמור - מה לעשות? 3 אופציות:

 

כמה עוד אפשר לדבר על ההרגל המגונה של הקבלנים "לקיים הבטחות באיחור" או מה שנקרא בסלנג "מילה של קבלן" טוב לא אמרנו נואש יש פתרון לכל בעיה ואפשר לפחות להסתדר במתכונת כזו או אחרת לפי הזמן שנותר לקבלת מפתח למשרד, כפי הסבלנות העסקית האפשרית ולפי הדחיפות הנכפת עליכם.

דחייה– כל סוף הוא התחלה חדשה, אז בואו נדחה את הקץ קצת ונבקש הארכה בפינוי המשרד הישן עד שניכנס לבניין החדש, לא תמיד זה אפשרי, החוזה חתום, החברה שנכנסת למשרדים שלנו על קוצים יש אילוצים גם להם ושיקולים עסקיים וכלכליים, אך לעיתים תוך עקשנות, בקשה, אלתור וכן, גם פיצוי לא קטן אך בהחלט משתלם ומה עוד שתוכלו לחייב את ההשתתפות ע"י הקבלן.

אחסנה– אחת האופציות הטובות ביותר העומדות לרשותך במצבים אלו היא אחסנת משרד, מצד אחד אתה מפנה בזמן מצד שני אתה לא נשאר ברחוב עם המשרד על הראש, יש לך מקום בטוח ושמור עד שהכל יבוא על מקומו בשלום. התשלום בדרך כלל מאוד עממי ונח אך החיסרון היא חוסר היכולת להשתמש בציוד, אולי להפסיד עבודה במידה כזו או אחרת וחוסר גישה קלה לכל קרטון או מחשב במחסן.

השכרת משרד חילופי - לרגע זה נשמע מופרך ומסורבל אבל במחשבה שנייה זהו פתרון לא כל כך רע, ככלות הכל אתה ממשיך לעבוד (כמעט) כרגיל, לא צריך להוציא אף אחד לחופשה מרוכזת או (חשל"ת במקרה קיצוני) , אין הפסד ימי עבודה, הזמנות עתידיות, דחיית פעילות, צמצום פעילות, וויתור על לקוחות חדשים או פגיעה בתפוקה, שמחשבים לאט לאט את כל עלויות השכרת המשרד עם מחשבון אובייקטיבי ומניחים על המאזניים את כל ההיבטים, רואים שהכף של הרווח כבדה יותר מהכף של ההוצאות.

 

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר

 

מה שכחנו?! לפני שנועלים את הדלת מאחוריכם ואומרים שלום למקום העבודה הישן עשו סיבוב במשרד ותראו שהכל נלקח בלי שאריות ובלי חלקים שאחר כך יחסרו לכם.

כשמדובר בחברות הובלה גדולות או בהעברת משרדים גדולים בדרך כלל נציג חברת ההובלה שהוא למעשה ראש הצוות הבכיר בשטח, אמון על ביצוע כל המטלות המנהליות, להיות בקשר עם כל הגורמים, לתווך בינך לבין הסבלים ולעשות יעף אחרון על מלאכת העוסקים בדבר הכולל גם סיור מסכם על האתר ועל איכות וזמן ביצוע גם בשל שירות טוב ללקוח וגם להפקת מסקנות פרודוקטיביות לאופן ניהול חברת ההובלה.

לעומת זאת כשמדובר בהובלת משרד קטנה עם טנדר או מוביל קטן תמיד המעורבות האישית שלך נדרשת בכל פרט ופרט והכתפיים שלך צריכים לשאת בנטל הדאגה שהכל יתבצע כפי שאתה מצפה, לכן אתה צריך כמנהל היות נוכח במקום ועם עיניים פתוחות על בקרת האיכות.
 

סוף סוף אנחנו אחרי

 

האמנם?! לא נעים לגלות חורים בדיעבד... "הכה בפטיש כל עוד הברזל חם" כלומר כדאי לאמת את כל השלמת העבודה בעוד המובילים נמצאים, במיוחד שמדובר על הובלת המשרד עם פירוקים והרכבות כאשר בוחנים את הריהוט שאכן הורכב בשלמותו, הצירים לא חורקים, המגירות נסגרות הרמטית ואין שפשוף בשולחן כנ"ל לגבי הרכבת הציוד ועמדות העבודה אל תמהרו, היו יסודיים, ואל תתעייפו בקילומטר האחרון של המרוץ.
 

אל תשכחו...

 

עוד משהו קטנצ'יק על ארגון המשרד לפני שנכנסים אל תשכחו לעשות רשימת סידורים והכנות זמן מה לפני ביצוע ההעברה בפועל כאשר יגיע השלב אנו נדע בדיוק שהכל מתוכנן ומאורגן, כמו:

• לבחור את החדר שבו ישימו את כל הדברים העדינים והשבירים עד שנמקם אותם.
• להזמין ניקיון יסודי מחברה מסודרת ולעשות הדברה מקצועית על כל הפנלים והשירותים
• כדאי לנצל את ההזדמנות שהמשרד ריק ולצבוע בגוונים המתאימים לאופי העבודה והשירות
• התקנת תאורה מתאימה ונוחה לקריאה, לעבודה ולסביבה נעימה במקומות האופטימליים