הובלה, אחסנה ואריזה – הכל ביחד או כל אחד לחוד

חברת הובלות המתמחכה באריזה, הובלה ואחסנה

מי לא צריך הובלה במהלך חייו? גם אריזת הדירה או אחסון התכולה הם שירותים נפוצים, אך מה בקשר לשלושתם ביחד? האם גם אתם נמנים על פלח השוק הזה? באנו לעשות לכם סדר בבלגן, שנתחיל?


יש חברות אחסון המתמחות בפתרונות אחסנה, ישנן כמובן חברות הובלה רבות המציעים את מרכולתן ואף חברה המתמחה באריזת דירות וסידורן בלבד.

מעבר לכך, כל חברה פוזלת לתחום שאינו שלה וכיום בשל התחרות בשוק על כל לקוח והחשש מלהפסיד את כל התהליך אם מוותרים על שירות בודד - כולם מציעים הכול מהכול.

האם אריזה הובלה ואחסון במקום אחד זה טוב או רע?

היתרונות:

הכל בתשלום אחד עם כתובת אחת לאחריות.

אין צורך להתרוצץ בין החברות השונות.

דיל משתלם ואטרקטיבי ויכולת מיקוח גבוהה.

החסרונות:

קשה להשוות מחירים אל מול חבילות מחירים.

אין התמחות והתמקצעות בשירות הספציפי.

אם כבר אז כבר...

אבל מה כדאי יותר - חברת הובלה שמציעה גם אחסנה ואריזה או חברת השכרת מחסנים המציעה לכם הובלה ואריזה כשירות נלווה (אקסטרה)?

כדי לענות על הלבטים נצטרך להסביר 2 פרמטרים בסיסים להשוואה שאתם חייבים להבין

1. אחסנה והובלה - ישנו הבדל מהותי בין שני סוגי חברות הובלות:

• חברות הובלה שלרשותן מחסנים להשכרה משלהן וכל אחסון התכולה שלכם מאופסן בשטחן ובאחריותן.

• חברות הובלה המציעות דיל (יכול להיות אטרקטיבי ויכול להיות יקר אבל זה לא משנה לעצם העניין) - הן מובילות את התכולה לאחסון אבל לא שלהם, כי אין להם מחסנים בכלל. אלא מבצעים את הובלת התכולה לחברת אחסון המשכירה מחסנים לכל דורש.

יכול להיות שחברת האחסנה תשכיר להם במחיר מאוד משתלם, אפילו יותר זול מלקוח עצמאי. אך החיסרון הוא שלמרות ששילמתם מחיר גלובלי לחברת ההובלה, אם תיווצר בעיה או נזק אתם לבד מול חברת האחסון שלא חייבת לכם כלום כי אתם לא שילמתם ואתם לא הלקוח, ולחברת ההובלה תמיד יהיה המוצא להסיר אחריות כי זה לא בשטחה ולא באשמתה. פתאום תמצאו את עצמכם במצב אבסורד ומתסכל כאשר הדיל מתברר כלא יעיל ולא בטוח.

2. אריזה והובלה - גם כאן ישנן 2 סוגי חברות הובלה:

חברת הובלות המספקת חומרי אריזה דרך קבע ומבצעת בשוטף שירותי אריזה באופן יומיומי ומחזיקה עובדים מתמחים באריזה, בעלי ידע, ניסיון והדרכה מקיפה לכל השיטות המעודכנות ופתרונות אריזה במגוון החומרים המתאימים לכל חפץ, בעלי ידיים עדינות וסבלנות.

• חברת הובלות שמוכנה, תמורת תשלום להבטיח אורזים מתמחים בעלי ניסיון, מקצועיות ואמינות, אך בפועל הם ישלחו את עובדי ההובלה הרגילים לבצע את שירותי האריזה אף שאינם מקצועיים דיים ולא ערים למורכבות שבאריזה נכונה.